Ana Sayfa YAŞAM 18 Ekim 2014

Bilgi evleri ve çocuk akademileri

Yeni eğitim – öğretim sezonuyla birlikte Üsküdar Belediyesi’ne bağlı Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri de etkinliklerini artırdı. Branş öğretmenlerini

Üsküdar’ın bilgi evleri ve çocuk akademileri adeta okul gibi

Yeni eğitim – öğretim sezonuyla birlikte Üsküdar Belediyesi’ne bağlı Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri de etkinliklerini artırdı. Branş öğretmenlerinin desteğiyle okul derslerini yapma imkânı bulan öğrenciler hem öğreniyor hem de kültürel etkinliklerle eğleniyor.

Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri, bu sezon hazırladıkları ders programlarını ve kültürel etkinliklerini velilere ve öğrencilere duyurdu. Hazırlanan program kapsamında öğrenciler, branş öğretmenleri gözetiminde, düzenli bir şekilde kitap okuyor, sanat ve kültür faaliyetlerinin yapılacağı kurslara ve kulüplere kayıt oluyor aynı zamanda da etüt salonlarına gelerek ödevlerini yapıyorlar. Branş öğretmenleri gözetiminde ders yapan öğrenciler, anlayamadıkları konular ve sorulara yönelik de destek alabiliyorlar.
Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri’nin eğitime destek programı ve kültürel etkinlikleri Üsküdarlılar tarafından yoğun ilgi gördü. Okuldan arta kalan vakitlerini Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri’nde geçiren öğrenciler, öğrenmenin yanı sıra eğlenmenin de tadına varıyorlar.

Branş derslerine uzman öğretmen desteği

2. sınıftan 8. sınıfa kadar hizmetlerin verildiği birimlerde, 7. ve 8. sınıflara yönelik olarak başlatılan TEOG hazırlık kurslarında Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler gibi branş derslerinden müfredat takibi yapılarak öğrencilerin konu eksiklikleri tamamlanıyor. Ayrıca, haftalık soru çözme hedefleri veriliyor. Öğrenciler, çözemedikleri soruları etüt salonlarında branş öğretmenlerin desteğiyle çözüyorlar. Aylık olarak yapılan deneme sınavlarıyla da öğrencilerin seviyeleri belirleniyor ve eksikliklerinin giderilmesi sağlanıyor.

Hem öğreniyor hem eğleniyorlar

Kaliteli bir eğitim-öğretim dönemi geçirebilmeleri amaçlanan öğrencilerin öğrenirken eğlenmeleri için de kültürel ve sanatsal etkinlikler de hazırlandı. Ayrıca, milli ve manevi değerlerimizin öğretildiği ortamlar da oluşturuldu. Hazırlanan kültürel ve sosyal etkinliklere öğrenciler dahil edilerek aktif birey olabilmeleri de amaçlanıyor. Yine öğrenciler, sanat ve kültür faaliyetlerinin yapılacağı kurslara ve kulüplere kayıt olabiliyorlar.

Etiketler:
selyus