Ana Sayfa YAŞAM 2 Nisan 2022

Büşra Kayalı Durmaz, boş arsada bulduğu bebeğin süt annesi oldu

Pendik’te görev yapan acil tıp teknikeri Büşra Kayalı Durmaz, gittiği bir vakada terk edilmiş bebeğe sütannelik yapmaya başladı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Büşra Kayalı Durmaz, “Şaşkın bakışlarımı mazur görün. Yeniden anne oldum. Süt anne. Senin boş bir arsaya bırakılman benim çaresizce sana denk gelmem… Yolumuzu kesiştiren kadere şükürler olsun kızım…”

Pendik ilçesinde görev yapan Acil Tıp Teknikeri Büşra Kayalı Durmaz isimli sağlık çalışanı, terk edilmiş bir bebek vakasında gittiğinde, gördüğü bebeğin aç olduğunu fark edip kendi bebeği gibi emzirdi. Kendisinin de 14 aylık bebeği olan Büşra Kayalı Durmaz, sütanneliğini yaptığı bebeğe kendi bebeğinin elbiselerinden giydirdi. Durmaz, bebeğe Nisa Mihriban adını koydu.

“YENİDEN ANNE OLDUM. SÜT ANNE”

Büşra Kayalı Durmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: “Şaşkın bakışlarımı mazur görün. Yeniden anne oldum. Süt anne. Senin boş bir arsaya bırakılman benim çaresizce sana denk gelmem… Yolumuzu kesiştiren kadere şükürler olsun kızım…” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabı üzerinden Büşra Kayalı Durmaz’ın, bebek ile ilgilendiği bir video paylaştı.

Bakan Koca paylaşımda, “Pendik’te görevli Acil Tıp Teknikerimiz Büşra terk edilmiş bir bebek vakasına gitti. 14 aylık bebeği olan Büşra kardeşimiz aç bebeği kendi bebeği gibi emzirdi. Ertesi gün hastaneye gidip ilgilendi. Ona bebeğinin elbiselerinden giydirdi. İstek üzerine adını o koydu, Nisa Mihriban” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Büyük miting başladı

Büyük miting başladı

selyus