Ana Sayfa YAŞAM 28 Eylül 2017

Çekmeköy Belediyesi, önemli bir programa daha ev sahipliği yaptı

İstanbul Sağlık Daire Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü ile Çekmeköy Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği; 16. İstanbul İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu Çekmeköy’de yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü’nün düzenlediği İstanbul İş Güvenliği Sempozyumu’na bu yıl Çekmeköy ev sahipliği yaptı. Taşdelen Turgut Özal Kültür Merkezi’nde Çekmeköy Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya yurdun dört bir yanından iş güvenliği ve sağlığı uzmanları katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Muzaffer Saraç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Süleyman Bakan ve çok sayıda davetli katıldı.

BELEDİYE BAŞKANI AHMET POYRAZ, “OLUŞTURDUĞUMUZ İSG BİRİMİ İLE TÜM ÇALIŞANLARA EĞİTİM FAALİYETLERİMİZİ BİTİRDİK”

Programda selamlama konuşması yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Böylesi güzel ve anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaparak sizleri ilçemizde ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu sempozyumun hepimize fayda getireceği yadsınamaz bir gerçek. Devletimizin son derece önemsediği iş güvenliğinde son yıllarda önemli adımlar atıldı. Çekmeköy Belediyesi olarak, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun yürürlüğe girdiği 2012 yılından sonra, çalışmalarımıza başladık. İş Sağlığı ve Güvenliğini yönetecek bir birim kurarak konuya verdiğimiz önemi tüm personelimize göstermeye çalıştık. Oluşturduğumuz İSG birimi ile tüm çalışanlara eğitim faaliyetlerimizi bitirdik. İnşallah bu işi kusursuz yapıp insanımızın güvenliğini ve sağlığını önemseyen bir toplum haline geliriz,” dedi.

ALANINDA UZMAN OLAN KONUŞMACILAR ÖNEMLİ KONULARA DEĞİNDİ

Sempozyumda; Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Talat Canbolat ş Sağlığı Ve Güvenliğinde Hukuki Sorumluluklar, Üsküdar Üniversitesi İSG Bölümü Seyir Akademi Öğr. Gör. Efari Bahçevan  Kalitatif-Kantitatif Risk Değerlendirmeleri ve Uygulama Etkinliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Oktay Mutlu İhale Şartnamelerinde İş Sağlığı ve güvenliği, Çekmeköy Belediyesi İşyeri Hekimi Dr. Nigar Aladağ Karaca İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamalarında Çekmeköy Belediyesi çalışmalarını anlattı.

Alanında uzman İş güvenliği ve sağlığı uzmanları tarafından verilen eğitimlerde sempozyuma katılan iş güvenliği uzmanları çeşitli sorularına da cevaplar buldu.

selyus