Ana Sayfa YAŞAM 10 Ağustos 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Musa Avsever paşamızın duygu dolu sarılışı

Yüksek Askeri Şura’da emekliye sevk edilen, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) son kez yer aldı. Avsever, Başkan Erdoğan’ın elinden aldığı hediye sonrası bu şura ile emekliliğe ayrıldığını belirterek, “Bir subayın gelebileceği en üst seviyeye geldim. Teşekkür ederim.” dedi. Erdoğan ise bu sırada duygulanan Avsever’e sarılarak, “Kendisi duygulandı, biz de duygulandık.” ifadesinde bulundu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına son kez katılan komutanlara hediye takdim etti. Tören sırasında ise duygu dolu anlar yaşandı. İşte haberin detayları…

Toplantı öncesi Başkan Erdoğan tarafından, son kez MGK toplantısına katılan, 30 Ağustos’ta emekliye ayrılacak Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve MGK Genel Sekreter Yardımcısı Tuğgeneral Alper Eser’e saat ve çini hediye edildi.

Musa Avsever, burada yaptığı konuşmada, askerliğe 1971 yılında başladığını, bu şura ile emekliliğe ayrıldığını belirterek, “Bir subayın gelebileceği en üst seviyeye geldim. Teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Erdoğan, bu sırada duygulanan Avsever’e sarılarak “Kendisi duygulandı, biz de duygulandık. Sağ ol” dedi.

Orgeneral Atilla Gülan da TSK’ya 47 sene hizmet verdiğini ifade ederek, Avsever’in kendisinden daha fazla hizmetinin olduğunu söyledi.

Görevini en üst düzeyde bıraktığı için onurlu ve gururlu olduğunu dile getiren Gülan, destekleri için Erdoğan’a teşekkür etti. Akşam gazetesi

selyus