Ana Sayfa İÇ POLİTİKA, YAŞAM 18 Temmuz 2020

Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ne görüştü!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla Ayasofya Camii’nin ibadete açılışı ile ilgili görüştüğünü söyledi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı bir televizyon programında Ayasofya Camii’nin ibadete açılışıyla ilgili konuştu. Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de bizzat görüştüğünü söyledi.

ERBAKAN’IN FARKINDALIK OLUŞTURDUĞUNU BELİRTTİ

Fatih Sultan Mehmed Han’ın emaneti Ayasofya Camii’nin maneviyatına uygun şekilde ibadethane olması gerektiğini vurgulayan Fatih Erbakan “Hak yerini bulmuştur, olması gereken olmuştur. Bu sebeple de başta Necmettin Erbakan Hocamız olmak üzere yıllar boyunca bu konuyu gündeme getiren, milletimizin bilinçlenmesine ve farkındalık oluşmasına vesile olan bütün ismini sayamadığımız geçmişlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadesinde bulundu.

FATİH’İN LANETİNİ HATIRLATTI

Çok sayıda cami olduğunu bahane eden ve “Ayasofya’nın cami olmasına ne gerek var?” diyen zevatlara cevap veren Erbakan, Fatih’in lanetini hatırlatarak manevi bir sorumluluk ve vebalin olduğunu söyledi.

“AYASOFYA YILLARDAN BERİ DİLE GETİRDİĞİMİZ BİR ÖZLEMDİR”

24 Temmuz’daki Ayasofya Camii’ndeki ilk Cuma namazını hatırlatan Fatih Erbakan, “Katılacak mısınız?” sorusuna, “Tabi ki katılacağız. Bu bizim yıllardan beri dile getirdiğimiz bir özlem ve hasrettir. Açılır açılmaz burada ilk secde etmek, namaz kılmak en büyük hayalimiz. Bunu da inşallah 24 Temmuz’da gerçekleştireceğiz.” dedi.

‘ERDOĞAN İLE BİZZAT GÖRÜŞTÜM’

“Sayın Cumhurbaşkanımıza Ayasofya’nın açılışıyla ilgili aynı akşam bizzat telefon açarak teşekkürlerimi ve tebriklerimi ilettim. Çünkü tabiki zemin hazırlandı, bu noktaya gelindi.” ifadelerini kullanınca Erbakan’a ‘Ne konuştunuz?’ sorusu soruldu.

“ERDOĞAN, ‘ERBAKAN HOCAMIZIN HAYALİYDİ, BİZE NASİP OLDU’ DEDİ”

Fatih Erbakan soruya şu cevabı verdi:

Kendisine tebriklerimi ve teşekkürlerimi sundum. ‘Çok tarihi ve manevi bir adım atıldı. Siz de vesile oldunuz, bu adımı attınız, teşekkürler ediyorum, ellerinize sağlık. Bu adım İslam alemine hayırlar getirsin’, dedim. Kendisi de dedi ki, ‘Rahmetli Erbakan Hocam ile ben, ‘Ayasofya açılsın’ mitinglerinde hemen arkasındaydım. Orada bulunuyordum.’ dedi. O zaman da sayın Cumhurbaşkanımız Milli Selamet Partisi’nin Gençlik Kolları’nda görev yapıyordu. Cumhurbaşkanımız, ‘Erbakan Hocamız’ın en büyük hayaliydi, bize nasip oldu. Biz de bundan dolayı bahtiyarlık duyuyoruz.’ dedi.

selyus