Ana Sayfa YAŞAM 10 Ağustos 2021

İslam sapkını Cemil Kılıç, “Atatürk’ün farzı vatanseverlik, sünneti rakı içmek”

İslami terimleri ahlaksızca yozlaştırmaya çalışan karanlık Odatv’nin sapkın ilahiyatçısı Cemil Kılıç, sosyal medyada kullandığı abuk subuk ifadelerle Peygamberimizin sünneti ile Allah’ın farzını, M. Kemal’in sünneti de rakı içmek” ifadesiyle kıyasladı. Sosyal medyadan yoğun tepki alan Kılıç, tükürdüğünü yalayarak paylaşımlarını sildi.

Din karşıtı ve sapkın açıklamalarıyla tepki çeken laikçi kemalist ilahiyatçı Cemil Kılıç, bu kez Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) sünnetini ve Allah’ın emirleri olan farzını skandal ifadelerle diline doladı.

İSLAMİ TERİMLERİ AHLAKSIZCA YOZLAŞTIRMAYA ÇALIŞTI

İslami terimleri ahlaksızca yozlaştırmaya çalışan Cemil Kılıç isimli sapkın ilahiyatçı, sosyal medyada kullandığı abuk subuk ifadelerle Peygamberimiz’in sünneti ile Allah’ın farzını, M. Kemal’in rakı içmesiyle kıyasladı.

Dini kavramları haram işlerle birlikte kullanan ve şarlatanlığın zirvesine yerleşen Cemil Kılıç, “Sünnet ve farz kavramlarını bilmeyen bilgisizlere açıklama yapıyoruz. Bu arada yüce Atatürk’ten de örnek veriyorum. Onun farzı vatanseverliğidir diyorum. Yani vazgeçilmezi. Ama gerekirse vazgeçebileceği sünnetleri de vardı. Rakı içmek gibi. Bunu saldırı sanıyor beyinsizler” ifadelerinde bulundu.

KEMALİSTLERİN TEPKİSİNE HAKARETLE CEVAP VERDİ

Rakı içmeyi “Atatürk’ün sünneti” olarak tanımlayan Cemil Kılıç, içilebileceği imasında da bulunarak, “Yüce Atatürk’ün rakı içtiğini ve bunun onun sünneti olduğunu yazdım diye beni Atatürk’e saldırmakla suçlayan cahilleri görünce şaştım kaldım. Onun vatanseverliği farzıdır, güzel giyinmek, rakı içmek vb. ise sünnetidir. Sünnet vazgeçilebilir, farz vazgeçilmez. Ne ukalalar var!” sözlerini sarf etti.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Vatandaşlardan büyük tepki toplayan Cemil Kılıç isimli şarlatan, ‘Atatürk istismarcılığı’ yapması nedeniyle de eleştiri konusu oldu. Yeni Akit Gazetesi

selyus