Ana Sayfa YAŞAM 2 Temmuz 2016

Kadir Gecesi’nde, Müslümanlar Çamlıca Camii’ne akın etti

Cumhuriyet tarihinin aynı anda 60 bin kişinin Namaz kılabildiği en büyük Camisi, Çamlıca Camii’nde ilk Teravih Namazı Kadir Gecesi’nde kılındı.

Yapımı 2013 yılında başlanan Camiye binlerce vatandaş akın etti. Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olma özelliğini taşıyan Çamlıca Cami’nde Teravih Namazı kılındı.

Kadir Gecesi’nde kılınan Teravih Namazı öncesi 15 bin kişiye iftar yemeği verildi. Üsküdar Belediyesi tarafından verilen iftar yemeğinden sonra vatandaşlar Namazlarını kılmak için Caminin avlusuna geldi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Camide yaklaşık 15 bin kişi Teravih Namazını kıldı.

Teravih namazına katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaptığı konuşmada: “Çamlıca Cami üç yıl öncesine inşasına hazırlanan düşünülen bir proje. Şu anda geldiğimiz nokta itibariyle Caminin aşağı yukarı kaba inşaatı tamamlanmış durumda. Caminin çevre çalışması ise devam ediyor. Önümüzdeki 2018’in ilk aylarında tamamen ibadete hazır hale gelecek. Bizim insanımız 1 Temmuz’u iple çekiyorlarmış. Biz de bu akşama en azından Teravih Namazlarını kılsınlar diye hazır hale getirdik. Burada birlikte bu geceyi ihya edeceğiz. Teravihlerimizi kılacağız. Ardından Cami inşaatı hızla devam edecek” dedi.

Namaz öncesi Camide toplanan vatandaşlar, yapımı devam eden Caminin bol bol fotoğrafını çekerken, aynı zamanda Camiyi çok beğendiklerini söyledi.

selyus