Ana Sayfa YAŞAM 9 Nisan 2016

Kaymakam Çakmak Şehit Ailelerini Yalnız Bırakmadı

Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak, Emniyet Teşkilatının 171. Yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle ilçedeki şehit polis yakınlarını ziyaret etti. Kaymakam Çakmak beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Salih Şahbey ile birlikte şehit polis ailelerini ziyaret ederek her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 171. Yıldönümü ve Polis Haftası Maltepe’de çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya devam ediyor. Maltepe İlçesinde şehit polis yakınları İlçe Kaymakamı Necip Çakmak ve İlçe Emniyet Müdürü Salih Şahbey tarafından tek tek evlerine gidilerek önere edildi. Ziyaret edilen aileler ile sohbet eden Çakmak, şehit yakınlarının dertlerini dinleyerek bir ihtiyaçlarının olması halinde devlet olarak Kaymakamlık ve kendisinin her daim yanlarında olduklarını söyledi.

Kaymakam Çakmak ilk olarak, Maltepe Girne Mahallesinde 1994 yılında İdil’de şehit düşen Gürcan Yavuz’un babası Dursun Yavuz’u evinde ziyaret etti.  Şehit babasıyla sohbet eden  Kaymakam Çakmak,”  Tecrübesi ve fedakâr mensuplarıyla halkımızın huzuru, refahı ve mutluluğu için gece-gündüz demeden, görev ve sorumluluklarını başarıyla yerine getirirken şehit olan emniyet mensupları rahmet ve minnetle anıyoruz. Görevini yaparken şehit olan değerli emniyet mensubu ailelerini hiçbir zaman devlet olarak yalnız bırakmadık ve bundan sonra da bırakmayacağız. Biz her daim sizlerin yanında olacağız. Bizler her zaman sizleri bekliyoruz. ” İfade etti.

Şehit babası Dursun Yavuz Kaymakam Çakmak’a kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı çok mutlu olduğunu, belirtti.

“BİZİ HATIRLAMANIZ BİZE YETER”

1980 yılında Kocaeli’nde trafik kazası sonrası şehit olan Ahmet Ünlü’nün eşi Rahime Ünlü de Esenkent mahallesindeki evinde ziyaret edildi. Rahime Ünlü, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek” Buraya gelip bizi hatırlayıp bizlere nasılsın demek bile bizim için en büyük gurur. Bu bize yeter. “ diyerek Kaymakam Çakmak’a teşekkür etti.

selyus