Ana Sayfa YAŞAM 27 Kasım 2020

Sancaktepe Erzurumlular Derneği’nden “Bir Bot, Bir Mont“ kampanyası

Son günlerde ülkemiz ve dünya geneli, pandemiden dolayı sessizliğe bürünmüş durumda.

Böylesi önemli günlerde, mazeret bulmak kolayıdır. Pandemi var ne yapalım der geçiştirirsiniz. Fakat böyle ortamlarda benimde bir şeyler yapmam lazım diyerek yola koyulmak önemli bir davranış olarak hafızalara kazınır.

Sancaktepe Erzurumlular İl ve İlçeleri Derneği, sessiz sedasız bir kampanya başlattı. Dernek olarak yaptıkları çok anlamlı kampanya için biraraya gelen dernek Başkanı Hanifi Çelebi öncülüğünde Yönetim Kurulu, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve üyelerin desteğini alarak ilçe de duygu dolu bir çalışmaya imza attılar. Kendi imkanları ile başlattıkları “Bir Bot, Bir Mont“ kampanyası ile ilçede yetim ve mağdur ailelerin çocuklarına 50 adet bir mont, bir mont hediye ettiler. Böylelikle ilçe genelinde 50 bot, 50 mont hediye ile 50 çocuğun yüzü güldü.

“ÇOCUĞUNA BİR MONT VEYA BİR BOT ALAMAYAN ALAMAYACAK DURUMDA OLAN İLÇEMİZDE KOMŞULARIMIZ VAR”

Kampanya ile ilgili bir açıklama yapan Sancaktepe Erzurumlular Dernek Başkanı Hanifi Çelebi, “İlçemizde bulunan yetim olan veya mağdur olan ailelere acaba nasıl bir destek verebiliriz diye yola çıktık. Kadın kollarımızın da desteği ile bir proje ortaya çıktı. Bir babanın veya bir annenin en çok değer verdiği çocuklarıdır. Önümüz kış. Çocuğuna bir mont veya bir bot alamayan alamayacak durumda olan ilçemizde komşularımız var. Biz STK olarak her şeyi devletten beklemeden biz de bu yaşanan pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmak ve bir yaraya merhem olmak istedik. Ortaya çok güzel bir çalışma çıktı. Ben emeği geçen hayır sahibi iş kadınlarımıza, iş insanlarımıza, arkadaşlarımıza, üyelerimize ve dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bölgemizde bu tür faaliyetlerimiz devam edecek.  İlçemizdeki yetim ve ihtiyaçlı çocuklarımıza ulaşacağız” dedi.

“BİZ İLÇEMİZDE BULUNAN ÖNCELİKLE YETİM OLAN VE MAĞDUR OLAN AİLELERİMİZİ TESPİT ETMİŞTİK”

Sancaktepe Erzurumlular Derneği Kadın Kolları Başkanı Perihan Yıldırım, “Bir nene hatun torunu olarak, bir kadın olarak en çok değer verdiğimiz çocuklarımıza bir mont ve bir bot verebilmenin mutluluğunu yaşadık. Biz ilçemizde bulunan öncelikle yetim olan ve mağdur olan ailelerimizi tespit etmiştik. Sessiz sedasız kendi aramızda yaptığımız kampanya ile sonuca ulaştırdık. Öylesine mutluyum ki anlatamam, hediye ettiğimiz montlar ve botları alan çocuklarımızın gözlerinde ki parıltıyı görmek beni çok duygulandırdı. Birçok STK’larımız var ilçemizde. Onların da böyle güzel etkinlikler gerçekleştirmelerini dilerim” diye konuştu.

Sancaktepe Erzurumlular Dernek Başkanı Hanifi Çelebi son olarak “Yaşadığımız kentimiz olan ilçemizde bu tür faaliyetlerimizi devam ettireceğiz” ifadelerinde bulundu.

selyus