Ana Sayfa YAŞAM 30 Haziran 2020

STK’lardan LGBT’ye destek veren firmalar ve alışveriş sitelerine sert tepki geldi

LGBT’ye destek veren ticari marka ve alışveriş sitelerine karşı, Başkanlığını Zühal Öztürk’ün yaptığı Başakşehir Gençlik ve Kadın Platformu’nun başlattığı ve aralarında NEYAD, İlim Yayma Cemiyeti, HAYRAD, Kadın Platformu, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Türk Gençlik Vakfı’nın bulunduğu 50 Sivil Toplum Kuruluşu ortak bildiri yayınlayarak “Geleceğimiz, çocuklarımızı ve insanlık haysiyetini korumak hepimizin ortak vazifesidir” dediler…

LGBT’ye destek veren ticari marka ve alışveriş sitelerine karşı, Başkanlığını Zühal Öztürk’ün yaptığı Başakşehir Gençlik ve Kadın Platformu’nun başlattığı ve aralarında NEYAD, İlim Yayma Cemiyeti, HAYRAD, Kadın Platformu, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Türk Gençlik Vakfı’nın bulunduğu 50 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ortak imzalı bir bildiri yayınlayarak sert tepki verdiler.

LGBT’YE KARŞI BİR DURUŞ SERGİLEYEN STK’LARDAN SERT TEPKİ GELDİ

STK’lar adına Başakşehir Gençlik ve Kadın Platformu Başkanı Zühal Öztürk’ün yaptığı açıklamaya göre, “Son yıllarda LGBT hareketinin toplumsallaşması ve giderek siyahi bir hüviyete bürünmesi için dünya çapında çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar uluslararası kurum ve kuruluşların desteği ile bir dayatmaya dönüşmektedir. LGBT toplumun temel yapı taşı olan aileyi ve aileyi oluşturan bireylerin fiziksel yapısını bozup ruhsal açıdan sağlıklı bireylerin yetişmesini engelleyerek, eşcinsel sapkınlık ile aileyi ortadan kaldırmaya çalışmakta…

Son dönemlerde ülkemizde de yerli ticari markaların ve alışveriş sitelerinin böyle bir kampanyaya dahil olduklarına şahit olmaktayız. Gerek alışveriş sitelerinin, gerek belli markaların LGBT isimlendirmesi ile ürün çeşitlendirmesinde bulunup, alışveriş seçeneklerinin arasına aldığı bu sınıflandırmanın LGBT’yi sanki toplumun kabul görmüş hali gibi gösterip sunmasını, meşru hale getirmeye çalışmasını esefle kınıyoruz.

Tüm ticari markaları bu dayatmaya karşı durmaya, alışveriş sitelerindeki seçeneklerin alışveriş listelerinden acilen çıkarılmasını sağlamak adına da kamuoyunu LGBT destekçisi ticari markaları boykota ve aynı hassasiyette bulunan STK’ları toplumsal değerleri önceleyen sağlıklı bireyler adına desteğe davet ediyoruz. Geleceğimiz, çocuklarımızı ve insanlık haysiyetini korumak hepimizin ortak vazifesidir.”

selyus