Ana Sayfa YAŞAM 30 Ekim 2022

TRT Haber spikeri Deniz Demir, Atatürk’e sığınarak ‘Ümmet’i hedef aldı

Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yılı TRT ekranlarında kapsamlı programlarla büyük bir coşkuyla kutlanırken sunucu Deniz Demir’in Ümmeti hedef alarak bireysel bir eylemi ile ekran sabote edildi. Demir’in ifadesi: “Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma bilincini, Cumhuriyet aydınlığı ilmini armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anarken..”

TRT Haber spikerlerinden Deniz Demir, yayın akışı dışına çıkarak telefonunda yer alan notu okuyarak ümmet düşüncesini hedef aldı. Demir’in ifadeleri cep telefonu üzerinden okuması dikkat çekti. Ümmeti hedef alan ifadeleri kullanan Deniz Demir’in Metehan Demir’in eşi olduğu öğrenildi.

TEPKİ ÇEKEN İFADELER

Deniz Demir yayını bitirirken, cep telefonu üzerinden, “Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma bilincini, Cumhuriyet aydınlığı ilmini armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anarken..’ ifadelerini kullandı. Demir’in İslam ümmetini hedef alan ifadeleri tepkiyle karşılandı.

ANINDA EKRAN ALINDI

Deniz Demir’in akış dışındaki ifadeleri TRT yönetimini de rahatsız ettiği öğrenildi. Demir’in ekranlardan çekildiği İfade ediliyor. Demir’in 18 yıllık TRT çalışanı bir memur olduğu öğrenildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıldönümü kapsamında TRT Haber’de 4 saati aşkın bir süre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Yayını yapılırken yayının bireysel hata sonucu gölgelenmeye çalışılması kurumu ileri derecede rahatsız ettiği gelen bilgiler arasında…

Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yılı TRT ekranlarında kapsamlı programlarla büyük bir coşkuyla kutlanırken bireysel bir eylemle ekran sabote edildi. Kaynak: İdrak34

selyus