Ana Sayfa YAŞAM 5 Temmuz 2016

Ümraniye’de bayram heyecanı

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye Kaymakamlığı tarafından Ramazan Bayramı’nın birinci günü Ümraniye Meydanı’nda düzenlenen bayramlaşma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu da katıldı.  

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye Kaymakamlığı tarafından Ramazan Bayramı’nın birinci gününde Ümraniye Meydanı’nda bayramlaşma töreni düzenlendi. Vatandaşların heyecanlı ve mutlu göründüğü bayramlaşma törenine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, Ümraniye Müftüsü İlyas Yilmaztürk, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“TÜRKİYE İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE YOLCULUĞUNU SÜRDÜRÜYOR”

Bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, “Tabi canımızı sıkan, yüreğimizi dağlayan birtakım hadiseler yaşadık. Türkiye hızlı bir şekilde emin adımlarla, istikrarlı bir şekilde yolculuğunu sürdürüyor. 14 yıllık AK Parti iktidarlığı döneminde Türkiye’de birçok güzel hizmetlere imza atıldı. Bütün bu yıldız projelerin hayata geçirilmesini hazmedemeyen çevreler, Türkiye’nin gelişmesini, kalkınmasını hazmedemeyen çevreler Türkiye’nin önünü nasıl tıkarız, Türkiye’nin önünü nasıl keseriz, istikrar ortamını nasıl bozarızın gayretleri içerisindeler” diye konuştu.

Tüm İslam aleminin Ramazan Bayram’ını kutladığını belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Alemi İslam darmadağın. Alemi İslam’ı bir araya getirecek olan mıknatıslar başka merkezlere odaklı. Dolayısıyla İslam alemini birbirine kenetlemeyi değil, birbirinden ayırıcı unsurlar olarak iş görüyorlar. Ve, bu unsurları bir araya getirmeye çalışan güçlü mıknatıslara da ayar bozmaya çalışıyorlar. Bu güçlü mıknatıs Türkiye Cumhuriyeti’dir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Bayramlaşma programında bir konuşma yapan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, “Öncelikle bizi Ramazan Bayramına kavuşturan Rabbime şükrediyorum. Ümraniye’de Ramazan ayını dolu dolu yaşadık. Her gün binlerce vatandaşımızı aynı iftar sofrasında buluşturarak komşuluğu yeniden yaşatma gayreti içinde olan Ümraniye Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm İslam Aleminin, ülkemizin, Ümraniyeli vatandaşlarımızın ve burada bulunan katılımcıların Ramazan Bayramını tebrik ederim” şeklinde konuştu. 

selyus