Ana Sayfa YAŞAM 7 Mart 2015

Üsküdarlı çocuklarda yaşlı ve engelli bilinci

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri öğretmen ve öğrencileri, Üsküdar’da ikamet eden yaşlı ve engelli aileleri evlerinde ziyaret ediyorlar.

Üsküdar Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri öğrencileri öğretmenleri ile birlikte yaşlı ve engelli aileleri ziyaret ediyor. Küçük hediyeler verip gönüllerini alarak Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in selamını iletiyorlar.

TEBESSÜM ETTİREN ZİYARETLER

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri öğretmen ve öğrencileri, Üsküdar’da ikamet eden yaşlı ve engelli ailelerinin sorunlarını dinleyip anlamaya çalışmak, onların duygularını paylaşmak, özellikle gençlerin zihninde yaşlı ve engellilere karşı olan önyargıyı kırarak farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli ikramlar eşliğinde evlerinde ziyaret ediyorlar. Öğretmen ve öğrenciler bu ziyaretlerinde; onlarla sohbet edip dertleşerek, onların hayat hikayelerini dinleyip kâh ağlayıp kâh gülerek, yaşlı ve engelli ailelerimizin yüzlerine birer tebessüm kondurup hayır dualarını alıyorlar.

GENÇLER İÇİN KAZANIM

Geleceğimize ışık tutan adeta birer deniz feneri vazifesi gören yaşlıların görmüş geçirmişliklerini, tecrübelerini ve hayatın tüm zorluklarına rağmen umut ışıkları hiç sönmeyen engellilerin yaşama azmini ve heyecanını gören öğrenciler böyle anlamlı ziyaretlerin devamını talep edip, ‘Kendi hayatları için büyük bir kazanım’ olarak gördüklerini belirterek bu anlamlı ziyaretlere verdiği destekten dolayı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Bilgi Evleri, Çocuk Akademileri yöneticileri ile öğretmenlerine teşekkürlerini dile getirdiler.

Etiketler:
selyus