Ana Sayfa YAŞAM 21 Şubat 2022

Üsküdarlılardan İdliblilere kardeş eli

Üsküdar Belediyesi ve ilçede bulunan Sivil Toplum Kuruluşları tarafından “İdlib Hiç Olmadığı Kadar Soğuk. Çocuklar Çok Üşüyor!” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında 100 yardım tırı dualar eşliğinde İdlib’e doğru yola çıktı.

Üsküdar Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları “İdlib Hiç Olmadığı Kadar Soğuk. Çocuklar Çok Üşüyor!” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler tırlara yerleştirilerek İdlib’deki yaraları sarmak üzere yola çıktı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de katılımıyla uğurlanan tırlar Harem Otogarı’ndan hareket etti. İçerisinde gıda, ayakkabı, terlik, ev tekstili ürünü, battaniye ve muhtelif giyim eşyası gibi temel ihtiyaçların yer aldığı 100 yardım tırı dualar eşliğinde gönderildi. Tırı uğurlamaya Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yanı sıra İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş geldi.

“100 TIRLIK YARDIMI BUGÜN YOLA ÇIKARDIK”

Bir tırın şoför koltuğuna oturarak bir süre kullanan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, katılımcılara el salladı. Ardından yardım konvoyunu uğurlayan Türkmen, “Bugün çok önemli bir ana tanıklık ettik. Üsküdarlı vatandaşlarımızın, STK’larımızın hazırlamış olduğu 100 tırlık yardımı bugün yola çıkardık. Bu tırların içerisinde giyimden gıdaya, ısınmadan temel ihtiyaçlara kadar birçok ürün var. Bu tırlarda aslında sadece yardım ürünleri değil Üsküdarlı hemşerilerimizin sevgisi, şefkati ve merhameti var. Oradaki mazlumların, çaresizlerin, kardeşlerimizin yanında olma duygusu var. Yardımlaşmanın zirveye çıktığı bir anı yaşadık. Üsküdar Belediyemizin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarımız, STK’larımız, derneklerimizle birlikte 15 gün içerisinde toparladığımız yardımlarımızı toplamda 100 tıra yükledik ve yola çıkardık. Birkaç güne de yardımlar sahiplerine ulaşacak. Onlar mutlu olacak, biz de mutlu olacağız” diye konuştu.

selyus