Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

ADAY ADAYLARININ ‘BEN’ HASTALIĞI

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve 39 İlçe Belediye Başkan Adaylarının açıklanması beklenirken bazı olumsuz gelişmeler yüzünden ileri bir tarihe ertelendi.

Genel merkeze yakın birilerinin sızdırdığı o son liste de rafa kaldırıldı. Aslında tepkileri ölçmek için bilerek sızdırıldı isimler.

Bazı ilçeler listede ismini gördüğü ve istemediği aday adaylarına tepki koydu. Bazı ilçelerinde umurunda olmadı.

Bazı ilçelerde ise aday adayları arasında kısır çekişmeler, arkadan dolanıp alaşağı etme çabası içine girdi. Bu ne AK Parti’ye ne de insanlığa yakışmaz.

Adaylık sürecinin böyle sürüncemede kalması ister istemez insanları geriyor. Aday adaylık başvuru süresini kısa tutup, adayların açıklanmasını uzatıp durursan olacağı budur. İster istemez geriliyorlar. Ama bazılarında da ben kompleksi var. Biz yerine ben hastalığı var ya, insanı yer bitirir. ‘Benim aday olmam lazım”, “Belediyeyi ancak ben yönetirim”, “Başkanlık için bir tek ben yeterliyim”

Hele hele bunların içinde ilçe binasının yolunu navigasyonla bulanlar ve çakma diplomalarla müracaat edenler var. Bunlar bile tavırlarıyla, bencil düşünceleriyle ve kibirleriyle kendini başkanlık koltuğuna layik görüyor!!.

Siz böyle kavgalar yapmaya ve ‘ben’ diyerek bencil davranmaya devam edin. Reiste o kavgaları yapan ilçelere dışarıdan adayları çaksın dursun o zaman aklınız başınıza gelir belki!

Bir örnek verecek olursak;  Trabzon’da AK Parti kendi içindeki “Ben olmasam oda olmasın” diyen bencillere Başkan Erdoğan adeta ”Madem öyle işte böyle” diyerek Van’ın Trabzonlu kayyum Valisi Murat Zorluoğlu’nu aday göstererek adeta bedel ödetti o kavgacılara. Ne oldu şimdi ensene vurayım mı? Aslında bu tur benzer gelişmeler İstanbul ilçerinde de var da neyse…

Bu Trabzon örneği diğer bazı illerde ve İstanbul’un bazı ilçelerinde de yaşanırsa şaşırmayın!

İlginizi çekebilir

O BİR USTA ÖDÜLLERİ

O BİR USTA ÖDÜLLERİ

selyus