Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

AK PARTİ ADAY ADAYLARININ YETERLİLİĞİ!

AK Parti İstanbul Anadolu Yakası’nda 14 İlçe “Belediye Başkan Aday Adayları çıktılar meydane, hepsi bir birinden merdane” diyeceğim de ama öyle değiller, merdanelerin sayısı sınırlı!

Bu arada özellikle bazı ilçelerde yoğun bir müracaat oldu. Ancak bu yoğunluk kuru kalabalıktan öteye gitmeyecek gibi duruyor!!!

Aday adaylarını incelemeye aldığımızda maalesef içlerinde liyakat ve belediye başkanlığına uygunluk kriterleri tutanların sayısı çok az!

Bu konular aslında hassas olduğundan yorumlu yazı ve haber yazmak da sıkıntılı. Herkes bir tarafa çekiyor yazdıklarımızı…

Ancak benim nemalanma gibi bir niyetim olmadığı için, Allah’ın izniyle her şeyi aslanlar gibi açık açık yazabiliyorum.

Onun içindir ki bazı aday adayları müracaat yapmak için ilçenin yolunu navigasyon veya kendisine atılan konum’la buldu.. Bazıları da 5 yıl boyunca sadece adaylık süreçlerinde ilçeye gitti! Bazıları ise ilk defa uğradı aday adayı olduğu ilçeye!

Tabi bu arada en önemli tehlike FETÖ sızmalarına da dikkat etmek lazım..!!

Bazı ilçelerde etnik milliyetçilik (memleketçilik) üzerinden algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bazı ilçelerde ise mevcut belediye başkanlarını yıpratmak için her türlü iftira atılıyor!

Belediye yönetimi AK Parti’de olmayan bazı ilçelerde kuvvetle muhtemel, mevcut aday adaylarının dışındaki isimler atanacağının istihbaratını aldık…

Anadolu Yakasındaki AK Parti’li 9 Belediye Başkanı’ndan 5-6 tanesinin dinlendirileceği konuşuluyor!

Yani sizin anlayacağınız büyük sürprizler bizi bekliyor!

MHP’nin güçlü olduğu bazı ilçelerde aday belirlenirken çok düşünmek lazım. Örneğin Esenyurt, Şile, Beykoz, Pendik, Avcılar, Çatalca, Küçükçekmece, Maltepe. Adaylar belirlenirken milliyetçi yanlarının da olmasına özen gösterilmeli.

İşin güzel tarafı ise aldığımız son dakika istihbarat; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul için tamam desek yalan dememiş oluruz! Eğer öyle olursa Binali ağabeyimiz AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte oturur en güçlü ve en doğru adayları belirlerler. Bundan zerre şüphemiz yok.

AK Parti içindeki akp’liler ve çetenin planları bozulmuş olur.

Bu arada bu yazıyla ne kadar alakalı bilmiyorum ama bundan 17 yıl önce AK Parti Beykoz’a üye olan ve istifa ettiği daha bir hafta öncesine kadar bu davaya büyük hizmetleri bulunan Muharrem Kaşıtoğlu kardeşimizi kazanmanın yollarını arayalım. Aday yapar mısınız bilmem ama en azından kendisine bir değer verdiğinizi hissettirip aday olmaması yönünde ikna etmiş olursunuz. Eğer gitmiş bizim için bitmiştir diye üst akılla bakılırsa bu olaya, bende derim ki bu işin muhataplarına ‘hem Muharrem Kaşıtoğlu’nu kaybetmiş olursunuz hem de Beykoz’u!’

İlginizi çekebilir

SENDİKA SENDİKA DEDİKLERİ…

SENDİKA SENDİKA DEDİKLERİ…

selyus