Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

AK PARTİ’NİN ARADIĞI CEVHERLER!

Dünyanın en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olan AK Parti’nin bu süreçte önemli değerlere ihtiyacı var. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 seçimleri Türkiye’nin kaderi olacağının altını çizerek sürekli söylüyor. Şahsen, cumhurbaşkanımızın bu görüşünü destekleyerek donanımlı kadro ve isimlere ihtiyacımız olduğunu belirtmek istiyorum. Hem donanımlı, hem dürüst, hem de etkili siyasetçi olmalı.

Son yıllarda siyasetten güç alanlar ve metal yorgunu olanları tasfiye etmenin zamanı çoktan geldi de geçiyor bile. Cumhurbaşkanımız boşuna bu kadar üstüne durmuyor bu konuların. Demek ki bir şeyler gördü.

Şahsen AK Parti teşkilatlarını yakından takip eden partinin bir fakiri olarak cumhurbaşkanımızın aradığı özelliklerde olan İstanbul il ve ilçe teşkilatlarında davaya üst düzey hizmet veren ve vermeye hazır olan birkaç değerli isimden bahsetmek istiyorum.

İsimleri açıklamadan önce özellikle altını çizerek; şu an İstanbul da ilçe başkanlığı ve ilçe kadın kolları başkanlığı görevini yürüten bir çok kardeşimin artık kendini aştığını, mümkünse hedeflenen üst düzey kadrolarda değerlendirilmesinin zamanı geldiğini belirtmek istiyorum.

Yine görevlerinin başarıyla yaparak belediye başkanlarının işini kolaylaştıran ve artık yılların birikimiyle tecrübe sahibi olan belediye başkan yardımcılarının üst düzey görev almaları yönünde yuvadan yukarılara doğru uçmalarına yardımcı olmak gerek diye düşünüyorum…

AK PARTİ SİYASETİNE FAZLASIYLA KATKI SUNABİLECEK İSİMLER

MUSTAFA DEMİRAL

7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimlerde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olan Mustafa Demiral, Üsküdar’da tüm güçlerin karşı tarafı desteklemesine rağmen vizyonuyla, lider duruşuyla ve kararlılığıyla Türk siyasetinde ‘Demokrasi dersi’ vermiştir.  Kardeşimin bir başka önemli özelliği de Üsküdar’da tanınmışlık oranı yüzde 70’ler, Anadolu Yakası’nda ise yüzde 60’ların üzerindedir.

ESMA ERSİN

7 Haziran Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olan Esma Ersin, İl Kadın Kolları 1. Bölge Başkanlığı yapmaktadır. Çok daha verimli ve üst düzey görevler alabilecek donanım, vizyon ve lider duruşa sahip olan Esma kardeşimiz sürekli güleryüzlü ve samimi olması hasebiyle vatandaşa çok rahat dokunabilen bir siyasetçi özelliği de var.

ESRA BAŞAR

Bir önceki dönem AK Parti Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanı olan Esra Başar, ilçede yaptığı bir çok etkinlik ve hayata geçirmeye çalıştığı projelerle öne çıkan bir isim. Belediye başkanının gölgesinde serinleyen ve kadın kolları fazla etkinlik yaptığı için kendini ezik hisseden birileri tarafından iftiraya uğrayan Esra kardeşimiz üçlü sacayağın kurbanı oldu. Lider siyaset kadınlarına ihtiyacımız olduğu bu süreçte Esra kardeşimiz de mutlaka değerlendirilmeli.

 VELİ DALBUDAK

AK Parti’ye birlikte katıldık ve birlikte aynı dönem kutlu davaya hizmet ettik. Veli kardeşimi genel merkezdeki abilerimiz yakından bir tanısa kendisine ne görev tevdi edeceklerine kolayca karar verirler. Siyasi duruşu, bilgi birikimi, sıcak kanlılığı, halkla olan yakınlığı gibi bir çok özelliği olan Veli Dalbudak da bu dönem mutlaka kazanılmalı.

 FARUK BİLAL ŞENER

Üsküdar teşkilatlarının bağrından çıkan, 2011 yılında AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olan Faruk Bilal Şener, Üsküdar’ın yetiştirdiği çok önemli siyaset adamlarındandır. Hem iktisadi hem de siyasi donanıma sahip olan Bilal kardeşim öne çıkıp ben de buradayım diyen bir karakterde olmadığı için siyasi abilerimiz tarafında görülmedi diye düşünüyorum. Üsküdar teşkilatlarını toparlayacak abi arıyorsanız hazır birkaç isimden biri olabilir. Ya da daha yukarılarda bir yerde değerlendirilmeli Bilal kardeşimiz.

YUNUS USTAHABİPOĞLU

İstanbul’da Doğu ve Güneydoğu’yu temsil edecek siyasetçileri çok öne çıkaramadık ne yazık ki.. Bu görevin üstesinden rahatlıkla gelebilecek olan Avukat Yunus Ustahabipoğlu kardeşimiz, siyasi duruşu, bilgi birikimi, halkla olan yakınlığı ve özgeçmişini incelediğinizde şu an uyku halinde olan Sancaktepe İlçe Teşkilatlarını çok rahat toparlayacağını ve ayrıca Doğu ve Güneydoğulu Kürt kardeşlerimizi liderlik özelliği ile temsil edebileceğini özellikle belirtmek işitiyorum.

SEMRA KAPLAN

Bundan 6 yıl kadar önce daha henüz gencecik bir siyasetçi olarak Avukat Özlem Zengin’in İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu kadrosunda bulunan Semra Kaplan kardeşim ile Bağdat Caddesi gibi zor bir yerde seçim çalışmasında beraber görev yaptık. Orada kendine olan güveni, bizim düşüncelerimizden tamamen uzak seçmenle kurduğu sıcak diyalogları ve ikna kabiliyetini görünce tamam dedim bu kızda iş var, mutlaka elinden tutulmalı ama öyle olmadı ve şu an aktif değil. Bu kardeşimizi de mutlaka değerlendirmek lazım.

AYDOĞAN AHIAKIN

Doğu ve Güneydoğu illerini temsil edecek bir başka marka isim olan Avukat Aydoğan Ahıakın, İstanbul siyasetine mutlaka kazandırılması lazım. Aydoğan kardeşim, Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı İstanbul Şube Başkanı, 23 ili kapsayan Doğu ve Güneydoğu Sivil Toplum Kuruluşları Birlik Platformu Başkanı olarak görev yapıyor.

İSMAİL LEVENT

Ataşehir teşkilatlarının en hareketli siyasetçisi olan İsmail Levent, Ataşehir Belediye Meclis Üyesi göreviyle Belediye Başkanı İlgezdi’ye sert muhalefet yaparak adeta kan kusturuyor. Geçen yıl meclis toplantısında adı her türlü kirli işlere karıştığı iddia edilen Başkan İlgezdiye’ye kırmızı kart gösteren İsmail kardeşimiz, durmadan yorulmadan Ataşehir Belediyesi’nin yanlışlarını açığa çıkararak hem basınla hem de kamuoyu ile paylaşıyor. Bir türlü toparlanamayan Ateşehir siyasetine yön verebilecek bir tecrübeye sahip olan İsmail Levent verilecek görevlere de antrenmanlı görünüyor.

Ayrıca aklıma gelen Mustafa Akif Ekşi, Veysi Akay, Ömer Şahan, Yusuf Mengir, Alim Erdemir, Hüsniye Şahin, Orhan Muşul, Neşegül Çiftçi, Serkan İnanoğlu, Mirza Şimşek gibi kardeşlerimizde kendi bölgelerinde üst düzey ya da daha yukarılarda değerlendirilecek siyasi donanımı olan isimler olduğunu çok rahat söyleyebiliriz.

Tabi bu isimleri çoğaltabiliriz. Benim göremediklerim ve gözden kaçırdığım başka faydalı isimlerinde olduğunu düşünerek Rabbim kutlu davada yürüyen bu ümmete 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmayı nasip eylesin.

ÖNEMLİ NOT: Bu yazdıklarım tamamen gönlümden geçen şahsi görüşlerimdir. Bu yazımdan ne genel merkezin, ne de isminden bahsettiğim ve ya ima ettiğim kişilerin haberi yoktur. Tek amacım, 2019 kadroları kurulurken büyüklerimize yardımcı olmaktır.

İlginizi çekebilir

DİRİLİŞ ERTUĞRUL

DİRİLİŞ ERTUĞRUL

selyus