İlhami GÜNAYDIN

Geçmişten Geleceğe

ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM!

Papaz Brunson, niçin verilmiyor, ülkeyi savaşa mı sürükleyeceksiniz, sahte kabadayılık yapmayın söylemleriyle, salıverildikten sonra kabadayılığa soyunup papazı niye verdiniz, gerekirse bu millet arkanızda durur savaşırdı söylemleri hep aynı kafalardan çıkıyor.

Türkiye Cumhuriyeti, bir hukuk devletidir. Olay hukuk kuralları içerisinde çözülmüş, gereği yapılmıştır.

Sözüm ona, bu olayı eleştiri konusu yapan zihniyet iktidarda olmuş olsaydı, değil üç yıl, üç gün bile alıkoyamaz, korkularından derhal iade ederlerdi. Mandacılık dönemi sona erdi. Prangalarımızdan kurtulduk. Ülkemizin çıkarı neyi öngörüyorsa o yapılıyor. Devlet aklı diye bir şey var. Herkes çıkmış ahkam kesiyor.

Dünyayı yöneten egemen güçler planlarını yapmış o planlar doğrultusunda hedeflerine ilerliyor.

Ortadoğu coğrafyasında parçalanmadık devlet bırakmadılar. Sıra bize geldiğinde, vatanı için gözünü kırpmadan ölmeyi göze almış bir millet ve o millete yakışır dik duran bir lider.. Elbetteki, dünya beşten büyüktür diyerek egemen güçlerin maskelerini düşüren bir ülke onların kolay lokmaları olamazdı.

Bunun için saldırıları devam ediyor ve edecektir. Kurtuluş savaşında, o yokluklar içerisinde olan dedelerimiz aç susuz bu vatan için şehit düştüler, bizleri vatansız bırakmadılar.

Şimdi onların torunları olan bizler lüks içinde yaşarken bile geçim sıkıntısından dem vurarak hükümete saldırıyor.

Ülkemiz, sınır ötesinde fiili olarak savaşıyor. Öte yandan cephede bozguna uğrayan düşman, ekonomi savaşıyla bizi vurmaya çalışıyor. Böylesi bir ortamda şeksiz şüphesiz devletimizin yanında yer almamız gerekirken, bir bardak suda fırtınalar kopartılıyor. Kendimize gelelim beyler. Algılarla hareket etmeyelim. Aklımızı kullanalım. Yanı başımızdaki ülkelerin halini görüyorsunuz. Bizi de parçalamak istedikleri aşikar. Tarihinize bir bakın. Kurtuluş savaşında üzerimize gelen devletler bu gün yine sahnedeler. Sen Müslüman Türk milletisin. Bu kimlik sende var oldukça, onlar için potansiyel tehlikesin. Her şart ve ahvalde teyakkuzda olmamız gerekiyor. ”küfür ehli tek millettir “.

Dolayısıyla ittifak, müttefik kavramları sizleri yanıltmasın. Ülkeler arasındaki münasebetler çıkar esaslıdır. Öyle fevri çıkışlarla devlet yönetilemez. Elbetteki liderlerin bazı sözleri blöf, ve caydırıcılığı kapsamış olsa da, nihai kararlar hukuk kuralları içerisinde çözüme kavuşur.

her türlü saldırılara rağmen, 2023 hedefine, altyapı, üstyapı, savunma sanayi hamleleriyle emin adımlarla yoluna devam eden Türkiye Cumhuriyeti devletini engellemeye çalışan dış güçler ve avaneleri başaramayacaklar.

selam ve dua ile.. İlhami GÜNAYDIN

selyus