Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

BAŞKENTÇİ, AK PARTİ’NİN İÇİNDEN BİRİ Mİ?

Başbakanlık ve Bakanlıklarda dönemin Başbakanına yakın isimlerin çalışması belki normal ama il başkanlarının Davutoğlu’cu olmasının kabullenir bir yanı olamaz. Ne çabuk da Davutoğlu’cu il başkanları türedi bu Parti’de diye sormak lazım BAŞKENTÇİ’ye!.

Bu köşe yazısında Twitter’de adından sıkça söz ettiren ve özelliklede AK Parti teşkilatları tarafından yakından takip edilen @Baskentcii’den (BAŞKENTÇİ) bahsedeceğiz. BAŞKENTÇİ, AK Parti ve devletin içindeki konuları ilk açıklayan olması insanların kafalarını karıştırıyor.

BAŞKENÇİ’yi biraz irdelediğimizde AK Parti Genel Merkezi içinde birisi olduğu ihtimali üzerine geriye dönük paylaşımlarına baktık.

Tweet paylaşımlarına baktığınızda basının bile çok sonradan bilgisi olduğu konuları o çoktan paylaşmış bile! Zaman zaman ufak tefek yanılmalar yaşasa da, paylaşımları ağırlıklı olarak doğru çıktı @Baskentcii’nin.

AK Parti Olağanüstü Kongresi’ni takip etmek için İstanbul Takipte Haber Sitesi olarak bizde Ankara’ya gittik. Bizde diğer gazeteci arkadaşlar gibi gelişmeleri normal süreçte takip edip paylaşımlar yaptık. Ancak kongre süreci boyunca sadece kendine özel paylaşımlarını gördük bu BAŞKENTÇİ’nin. Hele hele Kongrenin Divan Başkanı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yapılan konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkanı olarak tek aday seçime giren Binali Yıldırım’ın listesini daha okumaya başlamadan bu BAŞKENTÇİ listeyi çoktan paylaşmış bile. Burada bir başka önemli ayrıntıda, BAŞKENTÇİ’nin AK Parti’nin üst düzey protokolünün olduğu yerden herkesin tanıdığı isimlerin fotoğraflarını yakından çekip paylaşması da gözlerden kaçmadı.

AK Parti Genel Bakanı Binali Yıldırım’ın başbakan olduktan sonraki özellikle kararnameler daha resmi olarak açıklanmadan BAKENTÇİ’nin Tweet paylaşımlarında isimler görünüyordu. Valiler Kararnamesinde kim nereye atandığını buradan öğrendik. Yine İl Emniyet Müdürleri, müsteşar ve müsteşar yardımcılarının, kurumların genel müdürlerinin atamalarını bu hesap paylaşımlarında okuduk.

BAŞKENTÇİ, önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu diline doladı bir ara. Dolamayla da kalmadı, Davutoğlu’cu danışmanlar, bakanlıkta görev yapan üst düzey yöneticiler ve il başkanları görevden alınacak diye paylaşımlar yaptı. Başbakanlık ve Bakanlıklarda dönemin Başbakanına yakın isimlerin çalışması belki normal ama il başkanlarının Davutoğlu’cu olmasının kabullenir bir yanı olamaz. Ne çabuk da Davutoğlu’cu il başkanları türedi bu Parti’de diye sormak lazım BAŞKENTÇİ’ye!.   

14 Ağustos 2001 yılında Kutlu Davamızın Lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan bu partide ocu, bucu türeyeceğine inanmıyoruz. Türeme gayreti içinde olan varsa da sabun köpüğü gibi yok olur giderler.

Tabi bu arada BAŞKENTÇİ, Başbakanlık ve Bakanlıklarda değişimlerle ilgili paylaşımlarını tutturdu ama il başkanlarının değişimi konusunda sınıfta kaldı, şimdilik!

Aslında AK Parti Genel Merkez de bu BAŞKENTÇİ’den rahatsızmış. Ancak her nedense de bulunamadı. Gerçi çokta rahatsız edici paylaşımları da yok bu BAŞKENTÇİ’nin..!!

selyus