Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

Belediye başkanlarına saldırılar başladı!

Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde bazı ulusal basın ve bazı köşe yazarları AK Parti’li Belediyelere saldırmaya başladı! Hem de AK Parti’ye yakın olan basın!!

AK Parti Genel Merkezden resmi bir açıklama olmamasına rağmen, duyumlarla hareket eden basının inandırıcılığı da zayıflıyor.

Bu ulusal basın yüzünden bizim gibi alanları sınırlı olan yerel basın da zarar görecek diye korkuyoruz!

Yok neymiş AK Parti tabanında yapılan araştırmalarda vatandaşların, belediye başkanlarına ulaşamamaktan, hizmetlerin sıradanlaşmasından ve ileri sürülen rant iddialarından şikayetçi imiş! Yalan, külliyen yalan.

En azından bizim yakından takip ettiğimiz belediyeler ve belediye başkanları sokaklarda, parklarda, programlarda halkla iç içeler.

Esnaf ziyaretlerinin yanı sıra evlere de gidip vatandaşlarla hasbihal ediyorlar, dertleriyle dertleniyorlar.

Belediyelerin hizmette eksikleri olabilir. Hatta içlerinden birkaç tane belediye ve belediye başkanı başarısız da olabilir. Ranta bulaşanlar da olabilir!

Zaten genel merkez bunları yaptırdığı anketlerle tespit etmiş. Biz de bu anlamda da mercek altına aldığımız ve takip ettiğimiz belediyeleri çok yakında yazacağız. Başarısız olanları saygı çerçevesinde köşemizde dile getireceğiz…

Ancak belediyelere yönelik bir şeyler karalayan ulusal basın ve bunların köşe yazarlarının maksadı üzüm yemek değil, bunların derdi bağcıyı dövmek!

Hele de yerel seçimlerde destekledikleri isimler varsa, önce mevcut olanı yıpratıp ardından da kendi adamını parlatmak bazı ulusalcıların derdi bu!

Belediye başkanı hayata geçirdiği projeler ve hizmetleriyle başarılı ise ona zaten senin yazıp çizdiklerin tesir etmez… Ha, belediye başkanı başarısızsa ona vurmana gerek de yok, Allah zaten vurmuş!

Siz siz olun Allah’tan korkmayan kuldan utanmayan, klavye yalancılarının Cimer ve AK Parti Genel Merkezine gönderdikleri şikayet mesajlarını sosyal medyada yaymaya çalışanlara inanmayın.

Bu konuda çok net olan, AK Parti Genel Merkezi her hafta düzenli olarak Türkiye genelinde il, ilçe, beldelerde sağlıklı anketler yaptırmakta ve bu anketlerde de belediye başkanlarının başarılı olup olmadığının rontkenleri çekilmektedir…

selyus