Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

“ÇÖZERSE YİNE TAYYİP ÇÖZER”

Evet kıymetli okurlarımız, yeni yazımda sizlerle yeniden buluşmanın huzuru ile Kurban Bayramı’mızı tebrik eder, İslam Alemi’ne ve tüm insanlığı huzur, barış, sağlık getirmesini Rabbimden dilerim.

Sahada Türkiye’deki ekonomik sıkıntılarla ilgili vatandaşımız ve esnafımıza sorular sorduk.

Tabi bu süreçte İstanbul’un ilçelerini sokak sokak, cadde cadde gezerek sahanın nabzını tutmaya çalıştım.

Sahanın nabzını tutarken hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hem hükümet hem de AK Parti’yi sordum vatandaşlara…

Koronavirüs salgını bütün dünyayı etkisi altına aldıktan sonraki süreçte her geçen gün geriye giden bir ekonomik tablo ile karşılaştığımıza hepimiz kanaat getiririz herhalde.

Ben şahsen, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın bu süreci iyi yönettiğine inanıyorum.

Tabi ki ekonomik sıkıntılar çektik ve çekmeye devam ediyoruz ancak hükümet sürekli desteklerle vatandaşlarımızın rahat etmesi için büyük çaba içerisinde oldu ve olmaya devam ediyor.

Akaryakıt, Doğalgaz ve elektrikte dışa bağımlı olmamızdan kaynaklı olan bu sıkıntıları diğer ülkeler bizden birkaç kat fazla hissettiğini ekonomi uzmanları sürekli belirtiyor.

Bu sıkıntılı süreci aşmak için Erdoğan’ın samimi ve büyük gayret içinde olduğu, asgari ücret ve emeklilere verdiği zamlardan da görülüyor.

Vatandaşımız ile esnaf hem sıkıntı çekiyor hem de “Çözerse yine Tayyip çözer” diyorsa Recep Tayyip Erdoğan’a güvenlerinin devam ettiğini gösteriyor.

Sahada bir başka sıkıntı ise AK Parti’lilerin meydanlarda yeterli görünmediği yönünde.

Vatandaşımız ve esnaf aynen şunu söylüyor: “AK Parti’liler gelip bize bu sıkıntıların sebeplerini ve ne zaman rahatlayacağımızı anlatsa zaten bizim başkalarının sözüne riayet edecek halimiz yok”

Esnaf ve vatandaşımız beklentisi bu yönde ama AK Parti yönetimleri bilgi birikim yönünde yetersiz olduğu için sorulara cevap veremiyor ve hal böyle olunca da sahadan kaçıyorlar.

Buda AK Parti’ye kötü puan yazıyor.

Bazı milletvekilleri, İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile ekibi, bazı Belediye Başkanları, bazı ilçeler imdata yetişiyor da esnaf ve vatandaşımız biraz olsun duruluyor.

Her iki seçimde İstanbul’da tarih yazabilmek için il ve ilçelerde sıkıntılı süreci yönetecek siyasi tecrübesi olan, bilgi birikimli, donanımlı ve güçlü kadrolara ihtiyaç var.

Onun içindir ki: İstanbul teşkilatları için büyük bir şans olan İl Başkanı Kabaktepe’ye tam destek vermek lazım.

Daha açıkça bahsedecek olursak; seçim satına girmeden rahmanı olduğu için Allah’ın (CC.) çalışmalarına kolaylık verdiğine inandığım, Milli Görüş geleneğinden gelen gerçek dava adamı AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin il ve ilçelerde güçlü kadrolar kurabilmesi yönünde elinin rahatlaması için, genel merkezin kendisine tam destek vermesi lazım.

Detaylar ileriki tarihlerde diyerek yazımı burada sonlandırırken özellikle AK Parti İstanbul ilçe teşkilatları ile ilgili gördüğüm sıkıntıları, sahadaki tespitlerimi, şahsi görüşlerimi bir sonraki yazımda açık bir şekilde sizlerle paylaşacağım.

selyus