Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

HASAN CAN AĞABEYİM, HAKKINI HELAL EYLE!

Evet kıymetli okurlarımız, köşemden bugüne kadar yüzlerce yazı yazdım ancak bu yazımı yazarken ilk defa zorlandım. Burada cümleler kurarken çok duygu yüklü olduğumu belirtmek istiyorum.

Kendisiyle tanışmaktan büyük bir onur duyduğum, samimiyetimiz ilerledikçe de saygıyla ve hürmetle bahsettiğim Hasan Can Ağabeyim, 15 yıldır başarıyla yürüttüğü Ümraniye Belediye Başkanlık görevini 5 Nisan 2019 Cuma günü itibariyle yine bir başka Ümraniyeli olan İsmet Yıldırım’a devretti. Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın 1980’li yıllardan bu yana yol arkadaşı olduğunu bildiğimiz ve o tarihlerden beri tanıdığımız Hasan Ağabeyimizle belediye başkanı ve gazeteci diyaloglarında birbirimize of bile demedik. Şahsen kendisine bilerek saygısızlık yapmadım, bildiğim kadarıyla yanlış da yapmadım. Allah var kendisi de beni kardeşi gibi sevdi, değer verdi. En azından öyle hissettirdi…

Hasan Ağabeyim; ben senden razıydım, Rabbim de razı olsun…

Tabi makamlar gelip geçici. Önemli olan o makamlardayken iz bırakabilmek. Kıymetli ağabeyim Ümraniye’ye çok iyi hizmetler ettin. Buna hem bir kardeşin olarak, hem de bir gazeteci olarak şahitlik ederim.

İstanbul Takipte Haber Sitesi’nin 1.’sini yaptığımız “Alanında İz Bırakanlar” ödül gecesine, o zamanlar pek tanınmamamıza rağmen katılarak programımızı onurlandırmıştın. Ben o programımıza kattığın değeri unutamam. Hatta kulakları çınlasın, o dönem Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı, şimdi ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz, kıymetli kardeşim Mustafa Küçükkapdan program başlamadan ödül gecesine gelerek salonun olumlu havasını ve katılımcıları görünce orada temiz ve de saf duyguların temellerinin atıldığını size iletmişti.

Kıymetli ağabeyim, o vefalı duruşunu bu kardeşin unutmaz. Sonraki ödül gecelerimizde zaten hep ev sahibi idiniz. Allah razı olsun.

Bu en son adaylık süreci belli olduktan sonra uzun zaman ayaklarım çekmedi belediyeye gelmeye. En son 3 hafta önce Basın Yayın Müdürü Ener Elçi kardeşimi ziyaret edip bir çayını içmiştim. Ener kardeşimin çayı da içilir sohbeti de dinlenilir. O benim için değerli bir isimdir…

Hülasa, bundan sonraki süreçte belediyeye gitmeye ne kadar zamanda alışırım bilemem ama şunu da belirteyim ki o binaya her girdiğimde Hasan Can Ağabeyimi, diğer gönülden muhabbetle ağabey kardeş diyaloglarımızın olduğu başkan yardımcıları ile müdür kardeşlerimi hep sevgiyle yad edeceğim.

Hasan Ağabeyim, üstümde çok hakkın var, bu gariban kardeşine hakkını helal eyle. Benden yana da hakkım varsa anamızın ak sütü gibi helal olsun. Allah CC. sağlık sıhhat içinde menzilini açık eylesin. Allah’a emanet ol…

 

selyus