Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

İBB İÇİN NEDEN BİNALİ YILDIRIM!

AK Parti’de yerel seçimlerle ilgili heyecanlı bir sürece giriliyor ve 5 Kasım Pazartesi günü Türkiye genelinde aday adaylık müracaatları başlıyor.

Tabi biz İstanbul düzeyinde yerel haber sitesi olduğumuz için bizi ilgilendiren tarafı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilçe belediye başkanlarından kim kalıyor, kim gidiyor ve gidenlerin yerine kimler geliyor, bunları yazamaya çalışacağız?

Birileri ülkedeki maddi krizi kaşıyarak sandığa yansıyacak diye algı oluşturmak istese de bu ülkenin lideri Recep Tayyip Erdoğan daha önce nasıl sorunların üstesinden geldiyse bu sorunu da Allah’ın izniyle çözecektir.

Ülkede ekonominin gidişatında yanlış bir şeyler varsa ki var ve bunun sorumlusu da belliyse, reisimiz seni dinlendiriyorum der olur biter!

Hele hele çok çetin ve sıkıntılı geçecek olan yerel seçim sürecinde duygusallığa yer vermez bizim tanıdığımız reisimiz…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybetmek demek, ülkede seçimi kaybetmek gibi bir şey! Onun içindir ki burada aday çok önemli…

Son iki haftadır sahada yoğun mesai harcadım ve orada gördüm ki; Türkiye Cumhuriyetinin son Başbakanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’ın ismi partili partisiz her kes tarafından konuşuluyor…

Hatta bazı CHP’lilerin bile oy vermeyi düşündüğü Binali Yıldırım’ın adaylık için karar vermediğini duyduk da, hiç öyle bir şansı yok. Bize reisimiz ‘millet ne derse o olur’u öğretti!

Millet, Binali Yıldırım dediğine göre başka isme ne hacet var!

Hele ki “Gel bakalım Muharrem” hâlihazırda aday gösterilmeyi bekliyor ki bütün sol fraksiyon partiler, HDPKK ve hatta İyi Parti’de ona çalışır!

AK Parti’de İBB adayı direk açıklanmalı ama velev ki temayül yapılacak ve 3 tane şık olacak, bu şıklar 1- Binali Yıldırım, 2- Binali Yıldırım, 3- Binali Yıldırım olmalı…

Yoksa 5 yıl boyunca uzaktan bakar dururuz İBB binasına!

Şimdi anladınız değil mi neden bu kadar Banali Yıldırım da ısrar ettiğimi?

Öte yandan sahada az da olsa konuşulan bir diğer isim ise 2010 öncesine kadar AK Parti’ye AKP diyen ve şimdi de parti içindeki AKP’lilerin başını çeken isim!!

Onun zaten millet nezdinde de hiçbir karşılığı yok da inşallah genel merkez böyle bir hata yapmaz…

Anadolu Yakası’ndaki ilçelerle ilgili yazımı önümüzdeki günlerde yazacağım inşallah…

selyus