Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

İSTANBUL TEŞKİLATLARININ DİKKATİNE!

AK Parti kongre süreçleri İstanbul dışında belirlenen takvimlerde düzenli olarak devam ediyor. Anadolu’da ilçe kongrelerinde ufak tefek çatlak sesler çıksa da genelde genel merkezin belirlediği aday etrafında toplanıyor teşkilatlar.

İstanbul ilçe kongre süreçleri ve kimlerle devam edileceği ise AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devam eden çalışmaları neticesinde açıklanacak.

İstanbul teşkilatlarının dikkatini çekerek diyoruz ki; çok titiz çalışma yürütülüyor ve kalacağına dair kendinden emin olanlar bile kongrelerde aday gösterilmeyebilir..!!

Bu arada ilçe kongrelerinin 30 Eylül tarihinden sonra başlatılacağı kulislerde konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il ve ilçe kongreleri sürecinde titiz davranmasının ana nedeni son referandum seçimlerinde İstanbul’un Türkiye genelinin altına düşmesinden kaynaklanıyor. Oy kaybında birinci derece ve ikinci derece sorumlular arasında yeterli düzeyde köprü kurulamadığını herkesin bildiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’da biliyor.

AK Parti’yi İstanbul’da mahcup edenler dinlendirilmeden önce doğru tespit etme adına kongreler ertelendi.

Bu metal yorgunluk ve duyarsızlıktan il de, il skm de, İBB de, ilçe belediyeler de, ilçe başkanları da, meclis üyeleri de, yönetim kurulu kadroları da, kadın kolları ile gençlik kolları il ve ilçeleri de sorumludur ve yetersiz kalanlar verilecek kararlardan nasibini alacaklardır..!! Onun için Cumhurbaşkanımız acele etmiyor ve arızalı yerleri tespit ederek gerekli neşteri vuracak diye ümit ediyoruz.

Geçmişte torpille ve belediye başkanlarının referansı ile koltuğa oturan ilçe başkanlarının yetersizlikleri masaya yatırıldı.

Bu arada belediyeler sosyal medyalarda bir etkinlik paylaşımı yaptığında kendi teşkilatına sakın beğeni yapmayın diyen ilçelerde tespit edilmeli…

Basın toplantısı düzenleyip gazetecilere belediye başkanlığına aday mısın gibi danışıklı dönüşüklü sorular sorduran ilçe başkanları da tespit edilmeli.

Referandumda mahalle teşkilatlarını birbirlerinin evine göndererek 3 bin küsur ev sohbeti yaptık diye ilçesine gelen genel başkan yardımcıları ve milletvekillerine yalan söyleyen ilçe başkanları da dinlendirilmeli bu kongrelerde!

Kendi ilçesinde üst düzey yöneticilik yapanları ‘Vefa İftarları’na çağırmayan ilçe başkanları mutlaka tespit edilip dinlendirilmeli!

Liderliği, misyonu, vizyonu olmayan  ve bu açığını kapatmak için belediye başkanlarının arkasında gölgelenen ilçe başkanları tespit edilip dinlendirilmeli!

Muhalefette siyaset yapan ve karşı belediyenin onlarca açığı ve dosyası olmasına rağmen, bilinçli ya da yetersizliğinden etkili olamayan ilçe başkanları mutlaka tespit edilip dinlendirilmeli!

Bu arada sıkıntılı boyutlara gelen belediye başkanları ile ilçe başkanları arasında makam üstünlüğü kompleksine de artık bir çözüm bulunmalı. Parti tüzüğünde ilçe başkanı ile belediye başkanı arasında ki hiyerarşi sadece göstermelikten ibaret durumana düştüyse, belediye başkanı bulunduğu ilçe protokolünde ilk üçün içinde yer alıyorsa ve buradaki protokolde ilçe başkanının esamesi okunmuyorsa, ilçede etkili ve de yetkili olan belediye başkanı doğal da olarak ilçe başkanının üstünde olmalı…

 

selyus