Ana Sayfa Uncategorized 20 Ekim 2020

AK Parti’li belediye başkanına ihraç

AK Partili Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı partiden ihraç edildi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, yaptığı açıklamada 19 yıllık siyasetinde gecesini gündüzüne katarak Türkiye ile birlikte gönül coğrafyasında kaderini değiştirmek adına mücadele veren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı siyasete gayri yasal ahlaki işlerle gölge düşürmenin her AK Partili belediye başkanı için ihraç gerekçesi olduğunu kaydetti.

Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın partiden ihraç edildiğini belirten Uluçay, “AK Parti siyaseti leke götürmez bir anlayış ile çalışır. AK Parti’de hiçbir belediye başkanı gerekçesiz bir şekilde ihraç edilmez, edilemez. Merkez Disiplin Kurulumuzun almış olduğu kararlar, yapılan istişareler neticesinde karara bağlanır. Hiç kimse Cumhurbaşkanı sayesinde oturmuş olduğu koltuğu lekeleme hakkına sahip değildir. AK Parti’deki yeri ihraç edilerek noktalanmış olanların, hukuki olarak görevinin resmiyetine aykırı hal ve hareketler, iş ve işlemler dolayısıyla yasal süreçleri devam edecektir. Bütün bunlarla birlikte ihraçları gerekçesi ile açıklama yapanlarla ilgili elimizde mevcut olanın ya da bilinenin daha fazlasıyla elimizde bilgi ve belgenin mevcut olduğunu ifade etmek isteriz” dedi.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN SEVDALISI BİR ADAMIM VE ONUN YOLUNDAN AYRILMAM”

Partisinden ihraç edilme kararını ‘kumpas’ olarak değerlendiren Işıklı şunları söyledi:

“Hakkımdaki usulsüzlük iddialarını kabul etmiyorum. Türkiye birinciliği almış bir adam nasıl usulsüzlük yapsın? Ben Afyon’un en çok çalışan belediye başkanıyım. Birilerinin önüne kesmek için alınmış bir karar ve kumpastır. Bunların zamanı geldiğinde açıklaması yapılacak.

Beni bugün AK Partiden ihraç etmediler, AKP’den ihraç ettiler. Ben Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı bir adamım, onun yolundan ayrılmam ve başka partiye geçecek karakterde bir adam da değilim.”

selyus