Ana Sayfa Uncategorized 16 Eylül 2017

Başkan Türkmen, “Katibim Festivali’nde geçmişle gelecek buluşacak”

Üsküdar’da 27.’sini düzenledikleri Katibim Festivali için açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu hafta Harem’de Katibim Festivali’nde geçmişle gelecek buluşacak inşallah” dedi. Festivale İstanbul Milletvekilleri yoğun ilgi gösterdi.

Üsküdar Belediyesi tarafından 27 yıldır devam eden Kâtibim Festivali’nin ilk günü kortej yürüyüşü ile başladı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde Kız Kulesi sahilinden başlayan yürüyüşe İstanbul Milletvekili ve TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Av. Mihrimah Belma Satır, İstanbul Milletvekilleri Av. Hurşit Yıldırım, Hasan Turan, İsmet Uçma, Osman Boyraz, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, mehteran takımı, çeşitli ülkelerin folklor ekipleri, STK temsilcileri ve Üsküdarlılar katıldı.

İYİ Kİ ÜSKÜDAR VAR’IN PAZARI VAR

Korteje yürüyüşüne katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bugün Üsküdar’da tam bir festival havası var. Bu yıl 27.’sini düzenliyoruz. Üsküdar’ımızı geleneksel Kâtibim Festivali’ne çok özel hazırlandık. Harem’e bu sahilden bütün Üsküdarlılarla yürüyerek gidiyoruz. 2 gün boyunca bütün Üsküdarlılar ve İstanbullular kültüre, sanata, konsere, spora doyacaklar adeta. Bu sene bu festivalimize yok yok her şey var. Gençlere, çocuklara, yaşlılara, yetişkinlere, engellilere, kadınlara, erkeklere hem denizde hem de kadara çok güzel festival hazırladık. Ve İnşallah bu akşam konserimize de başlıyoruz Demet Akalın ile birlikte. Plaj futbolumuz var, sokak basketbolumuz turnuvamız var, futbol turnuvamız var. Çocuklara engellilere yönelik bir takım etkinliklerimiz var. Bütün Anadolu’nun renkleri bu iki gün boyunca hafta sonu Harem Meydanı’nda olacaklar. Şimdi Harem’de Tebessüm Kahvemizin standı var. İyi ki Üsküdar Var’ın pazarı var. 90’lar sokağının bir standı var. Karagöz ve Hacivat oyununun bizzat canlı canlı izleyenlerin oynayacağı sokağımız var. İşte bu hafta Harem’de Katibim Festivali’nde geçmişle gelecek buluşacak İnşallah” dedi.

BAŞKAN TÜRKMEN VE İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİYLE YÜRÜYÜŞTE CANLI YAYIN

selyus