CHP yalanını CHP’li İlhan Kesici çökertti!

CHP’li İlhan Kesici’den 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolması söz konusu değil! Okumayı bilen bilançoda görür. O bilgilerin üzerine tahminimiz var ama şimdi söylersek kendi söylediğimiz şeyi kırmış oluruz!

CHP ve peşine takılan kronik muhalif tayfanın haftalardır köpürttüğü “kayıp 128 milyar dolar” iftirasına bu kez CHP’nin içinden ilginç bir tepki geldi. İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Halk TV canlı yayınında “Merkez Bankası bilançosundan bakarsınız rakamlar ne yapıyor, nereye gider nereden gelir? O bilgilerin üzerine tahminimiz var ama şimdi söylersek kendi söylediğimiz şeyi kırmış oluruz. Bir kere şunu söyleyeyim: Kaybolmaz! Girersiniz Merkez Bankası bilançosuna, okumayın bilen insanlar açarlar internet sayfasını, dolar alımı satımı nasıl olmuş, ne zaman olmuş, kaçtan almış, kaçtan satmış görülür. Her iş kayıt altındadır. Devletin kayıtlarında vardır.” dedi. Kaynak: Parlamento Tv

“TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALADI: KILIÇDAROĞLU İLE AYNI GÖRÜŞTEYİM”

Söz konusu açıklamaların ardından tepki gören Kesici, geri adım attı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kesici, “Kemal Kılıçdaroğlu ve partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim.” ifadelerini kullandı.

selyus