Ana Sayfa Uncategorized 24 Nisan 2021

CHP’li Kadıköy Belediyesi, ilçeye 32 yılda bir tane ne cami ne de okul yaptırmadı!

İstanbul’da 1989 yılından bu yana tam 32 yıldır Kadıköy Belediyesi’ni yöneten CHP zihniyeti, bırakın bir tane cami yapmayı küçük bir mecsid dahi yapmadıkları gibi, şaşıracaksınız ancak bir tane bile okul da yapmadılar!

Kadıköy, diğer hizmet alanlarında olduğu gibi cami ve okul konusunda da tam anlamıyla sınıfta kaldı. Kadıköy dışından ilçeye misafir olarak gelen vatandaşlar vakit namazlarını eda etmek için dakikalarca camii arıyor.

Camilerin yetersizliği yüzünden özellikle Cuma günleri insanlar namazlarını eda etmek için sokaklara sel olup taşıyor. Kadıköy’deki camilerin birçoğunda fotoğraftaki görüntü hasıl oluyor…

CHP’li belediye hadi zihniyeti gereği cami yapmaya yanaşmadı diyelim ama çok acıdır; bir tane okul da yapmadı. Eğitimli olduklarıyla övünen ve kibirlerinden karşı görüşteki insanlara hep üst kimlikle bakan bu zavallı ve hastalıklı zihniyetin ilçeye okul yapmamasını kim nasıl savunabilir?

Daha fala söze gerek yok. İsteyen araştırabilir.

HİZMET ANLAYIŞINA MADALYONUN BİR DİĞER TARAFINDAN BAKALIM!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in öncülüğünde Üsküdar Belediyesi, 7 yılda ilçede tam 66 Camii’yi ilçeye kazandırdı. Yine ilçeye yaklaşık 15 okul yapılarak milli eğitime teslim edildi. Ayrıca yapımı devam eden okul ve cami inşaatları sürmektedir.

HASAN CAN DÖNEMİ ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN 28 OKUL, 19 CAMİ

2002 öncesi çöplerini patlaması ve susuzlukla anılan Ümraniye’de hizmet neredeyse durma noktasındaydı. O yıllarda okullarda öğrenciler 60-70 kişiyle sınıflarda eğitim görüyorlardı. 2004 sonrasında ise Ümraniye Belediyesi, yerel belediyeciliğin duayeni önceki Belediye Başkanı Hasan Can döneminde ilçeye 15 cami, 22 okul kazandırdı. Ayrıca okul ve cami inşaatı devam edenler tamamlandı, proje aşamasında olup da bitmek üzere olanlar var. İki yıldır görevde bulunan belediye başkan Yıldırım, okul veya cami proje açıklaması olursa, ilçeye kazandırılan okul ve cami sayısında rakamlar daha da çoğalmış olacak.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NDEN 35 OKUL, 14 CAMİ

Göreve geldiği günden bu yana Çekmeköy’ü eğitim vadisi haline getiren Çekmeköy Belediye, ilçeye 35 okul yapıldı, 7 okulun da inşaatı sürüyor. Bunların yanında 14 cami ve 1 cemevi ilçeye kazandırıldı. Ayrıca inşaatı devam eden camiler var.

SANCAKTEPE BELEDİYESİ’NDEN 16 OKUL, 19 CAMİ

Sancaktepe Belediyesi ilçeye 16 okul kazandırdı ve yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştirmek üzere 9 okulun da inşaatı devam ediyor. Yine ilçeye 19 cami yapıldı ve 7 caminin inşaatı sürüyor..

selyus