Ana Sayfa Uncategorized 5 Ocak 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Faşist karakter ve kafalı Kemal Kılıçdaroğlu bu edepsizliğin bedelini ödeyecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çok açık ve net söylüyorum CHP Genel Başkanı bu skandalı karanlıkta ıslık çalarak geçiştiremez bunun bedelini ödeyecek. Bu edepsizlik görmezden gelinerek, susularak, hiçbir şey olmamış gibi yüksek siyasetçilik oynayarak savuşturulamaz. CHP Genel başkanı başta Ortaçağ zihniyeti ifadesi olmak üzere bu hezeyanları açıklamalı, şayet izah edemiyorsa çıkıp milletin ve diyanet camiamızdan özür dilemelidir” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu

Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan,” Türkiye’nin son 20 yıldaki 16’ncı genel seçimi olacak 2023 Haziran’ına hazırlanırken üyelerimizle irtibatımızı güçlendirmeye önem vermeliyiz. Her fırsatta altını çizerek tekrarladığım gibi 2023 bizim için hazine değerinde bir dönemdir. Ülkemizdeki muhalefet icraatta tembel vatandaşlarımızla ilişkisinde riyakardır. Onlar sadece seçimden seçime vatandaşımıza gider tiyatro müsameresi havasında oy ister. Sonra da bir daha dönüp arkalarına bakmazlar. Meydanlarda verdikleri sözlerin hiç birini göreve gelince hatırlamazlar. Hatırlatanlar da saldırırlar. Biz ise yılın 365 günü insanımızla iç içeyiz. Böyle olmak mecburiyetindeyiz. Biz siyaseti milletimiz için yapıyor milletimizle birlikte yürütüyoruz” dedi.

Erdoğan CHP’li Özel’in açıklamalarına sert tepki göstererek; “Son toplantımızdan bu yana yaşananlar 2022 CHP’si ile tek parti CHP’si arasında zihniyet açısından hiçbir fark olmadığını göstermiştir. Kemal Kılıçdaroğlu CHP’si 1940’ların diktacı, jakoben millete ve milletin değerlerine düşman CHP’sinin güncel sürümünden ibarettir. Aradan geçen vakitte dünya değişmiş, Türkiye değişmiş, hatta eski camlar bardak olmuş ama CHP faşist karakteri ve kafası hep aynı kalmıştır. Kendilerini ne kadar farklı göstermeye çalışırlarsa çalışsınlar bir noktada gerçek yüzlerini ifşa etmekten kurtulamıyorlar. Ajans patentli takiye siyasetleri çıkmaza girdikçe bilinç altlarında ne varsa onu konuluyor zehirli dillerini ve karanlık niyetlerini belli ediyorlar. Bay Kemal’in Yardımcısı çıkmış Diyanet İşleri Başkanlığımıza saldırarak güya Diyanet’in okul öncesi eğitim vermesini eleştiriyor hatta hakaretlerini orta çağ zihniyeti hezeyanıyla doğrudan milletin inancına ve değerlerine kadar vardırıyor. Neymiş efendim dinini diyanetini öğrenen çocuklar üniversiteye gidince bilimin b”sini, fiziğin f’sini, matematiğin m’sini bilmiyormuş. Neymiş, Diyanet işleri Başkanlığı’nın okul öncesi evlatlarımıza eğitim vermesi bilimsel değilmiş, çağ dışıymış Bre Gafil asıl çağ dışı olan sensin, senin bu faşist zihniyetin. Asıl gerici olan orta çağ karabalığında asıl debelenen sen ve senin gibi meseleye marjinal ideolojilerin at gözlüğünden bakanlardır. Şimdi ben burada CHP Genel Başkanı’na soruyorum anayasal bir kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görevini hakkıyla yapmasından niçin gocunuyorsunuz. İstikbalimizin teminatı olan çocuklarımızın Kur’an-ı Peygamberimizin örnek hayatını, medeniyet değerlerimizi öğrenmesi sizi neden rahatsız ediyor. İslam tarihinin en parlak dönemine Batılıların kendini tarif için kullandığı Ortaçağ karanlığı yaftası vurmaktan utanmıyor musunuz? Bu milletin dininden, diyanetinden, inançlarını özgürce yaşama, evlatlarını özgürce yetiştirme hakkından kirli ellerinizi ne zaman çekeceksiniz.

Milletimize kimliğini ve karakterini veren mukaddes değerlerimizi aşağılamaktan ne zaman vazgeçeceksiniz, artık cambazlığı sahtekarlığı bırakın. Yeri geldiği zaman peygamberimize, Kur’an’a sahip çıkacaksınız, yeri geldiği zaman ağzınızda dilinizde hangi kusmuk varsa onu kusacaksınız” dedi.

Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Erdoğan,” Çok açık ve net söylüyorum CHP Genel Başkanı bu skandalı karanlıkta ıslık çalarak geçiştiremez bunun bedelini ödeyecek. Bu edepsizlik görmezden gelinerek, susularak, hiçbir şey olmamış gibi yüksek siyasetçilik oynayarak savuşturulamaz. CHP Genel başkanı başta Ortaçağ zihniyeti ifadesi olmak üzere bu hezeyanları açıklamalı, şayet izah edemiyorsa çıkıp milletin ve diyanet camiamızdan özür dilemelidir. Aksi takdirde milletimiz tıpkı şehit yakınına ağız dolusu küfreden ittifak ortakları gibi CHP’ye sandıkta gereken dersi Allah’ın izni ile verecektir. Biz de AK Parti olarak meselenin üzerine gitmeye her fırsatta doğruları anlatmaya bu Cehalet abidelerinin maskelerini düşürmeye devam edeceğiz. Hangi inançtan, meşrepten, siyasi görüşten olursa olsun insanımızın ötekileştirilmesine hor, hakir görülmesine, hakaretlere uğramasına müsaade etmeyeceğiz. Türk siyasetinin gözünü ve kalbini kin bürümüş bu kifayetsiz muhterisler tarafından lekelenmesine izin vermeyeceğiz. Bunların ahlaksızlığına, ahlak dışı, edep dışı, bu ağızlarına bu ülkeyi biz terk etmeyeceğiz. Muhalefet ne yaparsa yapsın biz son 20 yıldır olduğu gibi bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. Utanmadan sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, meydanlara döküleceklermiş. Siz 15 Temmuz’u görmezdiniz mi nereye dökülürseniz dökülün 15’Temmuz’da sokağa dökülenlere bu millet nasıl dersini verdiyse siz de dökülün siz de aynı dersi evelallah alırsınız. Bizler Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katarız gideceğiniz yere kadar kovalarız. 84 milyonun her bir ferdini öz kardeşimiz görerek muhabbetle bağrımıza basıyoruz basacağız. Cumhur İttifakı olarak karşımızdaki yamalı bohça ittifakının kin ve nefret siyasetini, kardeşlik siyasetimizle inşallah yine boşa çıkaracağız” açıklamasında bulundu.

selyus