Ana Sayfa İÇ POLİTİKA, Uncategorized, YAŞAM 4 Mart 2021

Erdoğan ve siyasiler, Bingöl şehitlerimiz için başsağlığı mesajı yayımladı

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi bir helikopterin düşmesi sonucu 11 askerin şehit 2 askerin ise yaralanması üzerine siyasiler başsağlığı mesajı yayımladı. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Erdoğan, “Kederli ailelerinin ve aziz milletimizin başı sağolsun.”

İstanbul İl Başkanı Kabkatepe, “Bingöl’den Bitlis Tatvan’a gitmek üzere havalanan Kara Kuvvetlerimize ait askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi bir helikopterin düşmesi sonucu 11 askerin şehit 2 askerin ise yaralanması üzerine siyasiler başsağlığı mesajı yayımladı.

“KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bingöl’den Tatvan’a gitmekte olan askeri helikopterin #Bitlis’te elim bir kazaya uğrayarak düşmesi sonucu 11 vatan evladımız şehit oldu.

Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Kederli ailelerinin ve aziz milletimizin başı sağolsun.”

“11 VATAN EVLADIMIZA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, mesajında, “Bingöl’den Tatvan’a giden ve askerlerimizi taşıyan helikopterin düşmesi sonucu; şehit olan 11 vatan evladımıza Allah’tan rahmet, yaralanan 2 askerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

“VATAN SAĞ OLSUN”

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek için bugün öğleden sonra kalkış yapan Kara Kuvvetleri’ne ait askeri bir helikopter bir müddet sonra kaza kırıma uğramıştır. Üzülerek ifade etmeliyim ki, 8’inci Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’la birlikte dokuz kahramanımız şehit olmuştur.

Söz konusu kaza kırımda dört kahramanımız da yaralanmıştır. Milletimizi acıya ve hüzne boğan bu elim hadisede şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan kahramanlarımıza şifalar diliyorum. İnanıyorum ki bu zor günleri de birlik ve kardeşlikle aşacağız.

Türk milletinin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, şehitlerimizin ailelerinin ve hepimizin başı sağ olsun diyorum. Rabbim’den niyazım, sabır ve metanetimizi arttırması, böylesi felaketlerden milletimizi ve güvenlik güçlerimizi korumasıdır. Vatan sağ olsun.”

“KAHRAMAN ASKERLERİMİZİN ACISI YÜREKLERİMİZİ YAKTI”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere havalanan helikopterin düşmesi sonucu şehit olan kahraman askerlerimizin acısı yüreklerimizi yaktı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

“ACIMIZ BÜYÜK. BAŞIMIZ SAĞ OLSUN”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bitlis’te düşen askeri helikopterde şehit olan dokuz askerimize Allah’tan rahmet, keder-dide ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralı dört askerimize acil şifalar diliyorum. Acımız büyük. Başımız sağ olsun” dedi.

“ALLAH’TAN RAHMET, YARALI MEHMETÇİKLERİMİZE ACİL ŞİFA DİLİYORUM”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bingöl’den Tatvan’a giderken elim bir helikopter kazası sonucu şehadete yürüyen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifa diliyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Askeri helikopterimizin Tatvan’da düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

“BİTLİS’TEN GELEN ACI HABERLE YÜREĞİMİZ DAĞLANDI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mesajında, “Bitlis’ten gelen acı haberle yüreğimiz dağlandı. Askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZE RAHMET OLSUN”

AK Parti MKYK ve MYK Üyesi – Parti Sözcüsü Ömer Çelik yayınladığı mesajda, “Bitlis’ten Tatvan’a giden askeri helikopterin kazaya uğraması sonucu 11 kahraman askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralandı. Milletimizin ve Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin başı sağolsun. Şehitlerimize rahmet olsun. Yaralılarımıza acil şifa diliyoruz” dedi.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabakatepe, “Bingöl’den #Bitlis Tatvan’a gitmek üzere havalanan Kara Kuvvetlerimize ait askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” Musa Erdoğan / İHA

İlginizi çekebilir

Bülent Arınç Üsküdar’da

Bülent Arınç Üsküdar’da

selyus