İstanbul Valiliği’nin misafirleri evlenmeye karar verince nikahları kıyıldı

İstanbul Valiliği’nin misafirleri evlenmeye karar verince nikahları kıyıldı

İstanbul Valiliğinin düzenlediği “Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim” çalışmaları kapsamında otele yerleştirilen bir çiftin nikahı İstanbul Milletvekilleri ve Vali Ali Yerlikaya’nın şahitliğinde Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan tarafından kıyıldı. AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili İffet Polat, çiftin evlilik cüzdanlarını vererek ömür boyu saadetler diledi. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın koordinasyonunda, 39 ilçede “Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir Edelim” çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Fatih’teki bir otele yerleştirilen Duygu Ünlü ve Uğur Turan, Vali Yerlikaya’ya oteli ziyareti sırasında evlenmek istediklerini ve yardımcı olmalarını söyledi. Vali Ali Yerlikaya ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ın destekleriyle evsiz çifte ev tutuldu ve eşyaları alındı. Çiftin nikahı ise bu akşam İstanbul milletvekillerinin İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Çiftin nikah şahitliğini yapan İstanbul Milletvekilleri İffet Polat, Serap Yaşar ve Ahmet Hamdi Çamlı ve Vali Yerlikaya çifte mutluluklar diledi.

“BİZİ İNTİHAR NOKTASINDAN BURAYA GETİREN BÜYÜKLERİMİZDİR”

Nikah sonrasında konuşan damat Uğur Turan “ Eşimle dışarıda Sarayburnu’nda kalıyorduk, sayın valimiz sayın kaymakamımız bizi ziyarete geldiler bizi otele yerleştirdiler. Devletimizin her zaman yanımızda olduğunu hissettirdiler. Bizi intihar noktasından buraya getiren büyüklerimizdir” dedi.

“VALİMİZ YANIMIZDA DURDU, BABAMIZ GİBİ EVİMİZİ TUTULAR, DÖŞEDİLER”

Gelin Duygu Ünlü ise, “Dernekte Uğur ile tanıştık ikimiz de Denizliliyiz. 6 ay kadar dışarıda beraber kaldık. Çadır kurduk. Tumyad Başkanımız, Vali ile Kaymakam ile görüşmüş. 2 hafta önce valimiz yanımıza geldi ne istediğimiz sordu biz de evlenmek istediğimizi evimiz işimiz olsun istiyoruz başka bir şey istemiyoruz dedik. Valimiz yanımızda durdu babamız gibi evimizi tuttular dayadılar döşediler. Çok güzel bir şey Allah devletimize zeval vermesin. Artık ayaklarımızın üstünde duracağız işimiz de olacak valimiz söz verdi” şeklinde konuştu.

selyus