Ana Sayfa Uncategorized 1 Mart 2021

Tüzin Atlı’dan anlamlı ve duygulu bir yazı

Gezi olayları sırasında Vatan Caddesi’nde provokatörlere gösterdiği tepkiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın övgüyle bahsettiği Zahide Nine’nin kızı, Tüzin Atlı, anlamlı ve duygu dolu bir yazıyı kaleme aldı.

Tüzin Atlı’nın günlüğüm diye adlandırdığı yazısı;

“Meslekler aslında 28 Şubat döneminde bitirildi. İnsanlara yanlış anlatıyorlar. 28 Şubat’ta zulüm yaşayanlar hayattan koptu adeta. Mesleğini arkadan gelen nesile öğretecek olan ustalar, evlatları, nice aileler derin üzüntüler içinde heba oldu.  Ben o dönemi de birçok darbe ve muhtırayı biliyorum. Hem eski kuşağı, hem x,y,z kuşağı diye adlandırılan kuşağı yaşayan bir insanım. Ben ise kendimi bir kuşak adıyla adlandırmak istemiyorum. Ben sadece Allah’a kul, vatanıma, milletime faydalı olmak istiyorum.

Birçok dönemde de annem Zahide Nine’nin mesleği sebebiyle de hayatın içinde sosyal olduğumuz için zulüm gören insanların durumlarını yakından görmüş bir insanım. Başörtülü olduğu için tedavi için hastaneye alınmayan teyzemiz olduğunu bugünkü yeni nesile inandıramıyoruz. Maalesef çocukluk yıllarımda şahit olduğum bu olayları kayıt altına alabilecek ne bir fotoğraf makinemiz, ne bir imkanımız vardı. Ancak unuttukları bir şey vardı. Tüm olanları dikkatlice izleyen sessiz sedasız bir küçük kız çocuğu vardı. Annem Ebe Zahide hanımın yapacağı tek bir şey vardı. O teyzenin adresini alıp evine gidip mesai saati dışında tedavisini evdeki imkanla yapmaya çalışmak! Mesai saati dışında ücretsiz dahi çalışmak yasaktı. Sonra bu durumu öğrenen meslektaşı tarafından gelsin iftiralar, sürgün tehditi. Ailemizi dahi parçaladılar. Babasız büyüdüm bu yüzden. Çalıkuşu annemle yine elele tutuşup yollara düşmek. Çalıkuşu diye bir karakteri şekillendirip farklı anlatıldı ya dizilerle. Sonra hak yerini buldu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan anneme sahip çıkan Türk Halkına milli iradeye saygı mitinglerinde seslendi. “Gördünüz mü o Zahide Nine’yi? İşte O ZAHİDE NİNE NENE HATUN EVLADIDIR, kimsenin elini öpmeyin O ZAHİDE Nine’lerin eli öpülür” diyerek annemin hakkını teslim etti.

Daha önce de nasıl sahip çıktıysak Gezi olayların darbe girişiminde, 15 Temmuz darbe girişiminde de vatanımıza, milletimize, bayrağımıza en samimi duygularla sahip çıkmamızın altında bu görsel geniş bilgi hazinesi yatmaktadır.

Annemin Türk Bayraklı fotoğrafını yeni gelen CHP’li Küçükçekmece Belediye Başkanı gelir gelmez indirdi. Daha sonra da ismini bir gecede Zahide Özay Semt Konağından indirdi. TBMM ye Gezi Olaylarının cesur yüreği Zahide Nine ile ilgili 3 adet önerge verildi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın anneme sahip çıkacağından eminim. Sayın Cumhurbaşkanımız sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimidir. Yüce  Allah (C.C.) milletimizin başından ayırmasın onu…” Tüzin ATLI

selyus