Ana Sayfa Uncategorized 23 Eylül 2023

Yavuz Ağıralioğlu, “Demokrasi kılıklı tek adam Kılıçdaroğlu, beş yıllık emeklerimize pusu kurdu”

Seçim sürecinde HDP’nin Millet İttifakı’na destek vermesi sonrası İYİ Parti’den zehir zemberek sözlerle ayrılan Yavuz Ağıralioğlu, bu defa seçim sonuçları üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. “Kemal Bey, beş yıllık emeklerimize pusu kurdu” diyen Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu’nun ‘demokrasi kılıflı tek adam’ olduğunu söyledi.

İYİ Parti 27. Dönem İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden kısa bir süre önce, HDP’nin Millet İttifakı’na desteğini öne sürerek partisinden istifa etmişti. “Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Siz PKK’yı lanetleyemeyenlersiniz” diyerek hem partisine hem de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ağır sözlerle yüklenen Ağıralioğlu’nun bu defa hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

TV 100 canlı yayınında konuşan Ağıralioğlu seçim sonuçları üzerinden bir kez daha Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

“KILIÇDAROĞLU DEMOKRASI KILIFLI TEK ADAM”

“Aslında Kemal Bey partisini cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine göre yönetiyor, süreci cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine göre yönetiyor.” diyen Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu’nun tek adam olduğunu dile getirdi.

Kılıçdaroğlu için “Demokrasi kılıflı tek adam.” diyen Ağıralioğlu, “Masayı kendi heveslerinize göre organizasyon olarak kurmanız böyle, masada İYİ Parti’nin emeklerini pusulaması öyle… 5 yıllık emeklerimize Kemal Bey pusu kurdu.” ifadelerini kullandı.

“KAZANMAK IÇIN HER ŞEYI MÜBAH GÖRMEK ILKESIZLIKTIR”

“Muhalefet o kadar ağır yara aldı ki memlekette muhalefetin ne dediğini umursayan bir Allah’ın kulu kalmadı.” diyerek sözlerini sürdüren eski İYİ Partili vekil, “Muhalefetin çok ağır bir türbülansta olduğunu düşünüyorum. Kazanmak için her şeyi mübah görme ilkesizliğe yol açıyor.” dedi. Kaynak : turkiyegazetesi.com.tr

selyus