Ana Sayfa EĞİTİM 15 Mart 2016

Beykozlu çocuklar geleceğini kuruyor

Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Türkiye’de bir ilk olan “Geleceğimi Kuruyorum” Projesi’yle Beykoz’daki devlet okullarında eğitim veren 70 anasınıfına ahşap eğitim stantları ve oyuncaklar hediye edildi.

Türkiye’de bir ilk olan “Geleceğimi Kuruyorum” Projesi’yle Beykoz’daki devlet okullarında eğitim veren 70 anasınıfına ahşap eğitim stantları ve oyuncaklar hediye edildi.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle okul öncesi eğitimi desteklemek amacıyla hazırlanan setlerde 1. sınıf ahşap malzemeden yapılmış 102 farklı eğitici oyuncak ve zekâ oyunları yer alıyor.

Setlerin dağıtımı dolayısıyla Soğuksu Güler Keçeli Vakfı Anaokulu’nda düzenlenen törene Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay,  muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“GELECEK BİZİM ÇOCUKLARIMIZINDIR” 

Belediye olarak, anaokulundan üniversiteye kadar eğitimin her kademesini desteklediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Gelecek bizim çocuklarımızındır. Onlara yapılan her yatırım doğru ve değerlidir. Beykoz, eğitimde kaliteyi hak ediyor. İlçemizde inşallah birkaç yıl sonra okul fazlası olacak. Yeni okul inşaatlarına başlayacağız. Öğretmenlere tavsiyem, çocuklarınıza dersin yanında milli manevi değerleri, aileyi, hayatı da anlatmanız. Anaokullarında anlattıklarınızla ve öğrettiklerinizle geleceğin mimarı olursunuz.” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise, Beykoz’da okullaşma oranının yüzde 80’lere çıktığını, anaokuluna giden çocukların daha başarılı olduklarını vurgulayarak, eğitime verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti.

Okul Müdürü Özge Gümüş de çocukların oyun yoluyla öğrendiklerini ifade ederek okullarına hediye edilen sağlıklı ve eğitici oyuncaklar için Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkürlerini etti.

Beykoz Belediyesi’nin hazırladığı stantlarda, Zekâ Oyunları, Tangram, Ahşap Bloklar, Mangala, Geometrik Şekiller, İngilizce Setler, Puzzle setler, Koordinasyon, Kule, Bağ Evi, Fırıldak,  Arabalar, Topaç, Çak Çak, desen ve kelime oyunları gibi okul öncesi eğitimin vazgeçilmezi oyun ve oyuncaklar yer alıyor.

Programın sonunda ise diş sağlığına dikkat çekmek amacıyla anasınıfı öğrencilerine diş fırçası ve diş macunu seti dağıtıldı. Minik öğrenciler de büyüklerine kendi hazırladıkları elişi faaliyetlerini hediye etti. 

selyus