Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT, YEREL YÖNETİMLER 15 Ağustos 2023

34’üncü Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali muhteşem bir törenle başladı

Şile Belediyesi tarafından organize edilen “Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali” dün akşam düzenlenen etkinlikler ve Emre Altuğ konseri ile başladı. Birbirinden farklı etkinliklerin yapıldığı festivalde Şile’nin coğrafi tescilli ürünü olan dünyaca ünlü Şile bezinin tasarım merkezi açıldı.


Şile Belediyesi’nin 14-20 Ağustos tarihlerinde düzenlediği “Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali” başladı. Dün akşam başlayan festival birbirinden farklı etkinlikler ile Şileli vatandaşları ağırladı. Dünyaca ünlü Şile bezinin tasarım merkezi açılışıyla başlayan festival kortej ile devam etti. Akşam saatlerinde ise Şile meydanında halk oyunları rüzgarı esti. Vatandaşların da eşlik ettiği gösterilerde birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.


Daha sonra ise pop müziği sanatçısı Emre Altuğ, Şilelilere konser verdi.
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen programa AK Parti İstanbul Milletvekilleri Müşerref Pervin Tuba Durgut Şengül Karslı, İlçe Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, siyasi partilerin ilçe başkanları, STK temsilcileri ve Şileli vatandaşlar katıldı.


DÜNYACA ÜNLÜ ŞİLE BEZİ TASARIM MERKEZİ AÇILDI
Şile’nin coğrafi işaret almış olan dünyaca ünlü bezi olan Şile bezi için tasarım merkezi açılışı gerçekleştirildi. Açılış lansmanına Şileli vatandaşlar konuk oldu. Başkan İlhan Ocaklı açılış töreninde konuşma yaptı. Konuşmanın ardından merkezin açılışı gerçekleştirildi.
“HER AKŞAM, 7 GÜN BOYUNCA BİRBİRİNDEN KIYMETLİ SANATÇILARIMIZ YER ALACAK”
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Yaklaşık bir hafta boyunca etkinliğimiz devam edecek. Bir haftanın sonunda da Şile bezimizi uluslararası anlamda Şile’nin ve Şile bezinin tanıtımı noktasında önemli bir projeye de imza atmış olacağız. Bugün itibariyle 34’üncüsü gerçekleştiriliyor. Her akşam 7 gün boyunca birbirinden kıymetli ulusal sanatçılarımız yer alacağı bir şölenle günü tamamlamış olacağız. Bir haftanın sonunda Şile bezine yakışan festivali de tamamlamış oluruz” dedi.

selyus