Ana Sayfa EDEBİYAT 20 Kasım 2021

İbrahim Kalın: “Türkiye, kökleri sağlam bir çınar gibi kendi yolunda yürümeye devam ediyor”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Türkiye, kökleri sağlam, ufku açık, büyük bir çınar gibi kendi yolunda kararlı bir şekilde yürümeye devam ediyor“ dedi.

Ümraniye Kitap Fuarı’ kitapseverlere kapılarını açtı. Açılışa, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal ve kitapseverler katıldı.

“Türkiye, kökleri sağlam bir çınar gibi kendi yolunda yürümeye devam ediyor”

Fuarda konuşma yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Devletin bünyesi bu kadar güçlü olduğunda, kültürel kökleri bu kadar sağlam olduğunda. çeşitli türbülanslar geçiş döneminde yaşanan bir takım krizler aşılamayacak şeyler olmaktan çıkarlar. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti’nin bünyesi sağlamdır. Dönem dönem karşımıza çıkan türbülanslar, krizler aşılamayacak krizler değildir. Bunlar elbette doğru yönetimle güçlü bir iradeyle aşılabilecek türbülanslardır. Bir ülke, bir toplum olarak ayağa kalkmaya başladığında ekonomiden savunma sanayine, eğitimden kültüre, dış politikadan güvenliğe kadar çok farklı alanlarda sağlam adımlar atmaya başladığında karşısına bu tür engellerin çıkması gayet normaldir. Bunları aşılamayacak engeller olarak asla görmemek lazım. Türkiye kökleri sağlam, ufku açık, bir büyük çınar gibi kendi yolunda kararlı bir şekilde yürümeye devam ediyor” dedi.

“4 yeni kıraathane kitapseverlerle buluşacak”

Kalın, “4 tane yeni kıraathane kitapseverlerle buluşacak, gençlere yeni yerler yapıyoruz. Kültür, sanat ve spor alanlarında da yatırımlarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Kalın, açıklamalarının ardından kitaplarını imzalayarak okurlarıyla bir araya geldi.

Ümraniye Santral Etkinlik Meydanı’nda düzenlenen fuarda, Türkiye’nin önde gelen 100’den fazla yayınevi ve 250’den fazla yazar, okurlar ile bir araya geliyor. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği fuar, 28 Kasım tarihine kadar ziyaretçilerine açık olacak.

selyus