Ana Sayfa İÇ POLİTİKA, YEREL YÖNETİMLER 8 Eylül 2022

Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener’i İBB önünde resmi törenle karşıladı (!)

İstanbul’da bir dizi programa katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nu Saraçhane’deki başkanlık binasında ziyaret etti. Akşener, burada kırmız halıdan geçerek zabıta resmi töreni ile karşılandı. Meral Akşener: “Merhaba Zabıta”, zabıtalar: “Sağol”, Akşener: “Nasılsınız? zabıtalar: “Sağol”..!!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bugün ki İstanbul programında ilk durağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki başkanlık binası oldu. Saat 12.30 sıralarında başkanlık binasına gelen Akşener, burada kırmız halıdan geçerek zabıta resmi töreni ile karşılandı. Akşener, resmi törenin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. İmamoğlu’nun makam odasında gerçekleşen ziyaret yaklaşık 1 saat sürdü. Akşener, görüşmenin ardından İBB şeref defterini imzaladı. İmamoğlu, Akşener’e “İstanbul Yalıları” adlı kitabı hediye etti.

Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akşener, “Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızı çeşitli vesilelerle ilk defa makamında ziyaret ediyorum. Bugüne kadar ziyaret etmemiştim. Makamında kahvesini içtik. Özellikle kahve içtik. Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Biliyorum ki yalılar gidiyor. O oluyor, bu oluyor. O konularda bilgi aldık. Kendisine karşı yapılan pek çok zorlamalar var. Çıkarılan zorluklar var. İstanbul’a yapılacak hizmetlerin engellenmesi pahasına çıkarılan zorlukları konuştuk. Bilgilendik” dedi.

selyus