Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 20 Temmuz 2016

Fuat Avni yakalandı!

Türkiye, yıllardır kim olduğunu tahminlerin ötesine gidemediği “Fuat Avni” sonunda yakalandı. Sosyal medya hesabında “Fuat Avni” ismini kullanan Başbakanlık Veri Toplama Merkezinin İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit olduğu kesinlik kazandı.

Türkiye, yıllardır kim olduğunu tahminlerin ötesine gidemediği “Fuat Avni” sonunda yakalandı. Sosyal medya hesabında “Fuat Avni” ismini kullanan ve sürekli Başkomutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hükmet ve AK Parti aleyhine açıklamalar yapan, devletin gizliliğini ortaya deşifre eden köstebeğin kim olduğu belli oldu.

Enson Haberin haberine göre Fuat Avni, Başbakanlık ek binasında çalışan ve Bilişim grubunun en önemli koltuğunda oturan, Veri Toplama Merkezinin İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit olduğu kesin olarak belirlendi ve hemen sorguya alındı.

KRİPTO PARALELCİ OLDUKLARI NETLEŞTİ

Uçankuş’ta yer alan heber göre, sabaha karşı yapılan sorgulama sonucunda kripto paralelci oldukları netleşti.  Bu mühendislerin İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki tüm arşiv, veri deposu, digital akışı anlık olarak cemaatin Türkiye Bilgi İşlem sorumlusu Akif Mustafa Koçyiğit’e (Fuat Avni) ulaştırdıklarının kesin olarak tespit edildiği vurgulandı.

MUSTAFA KOÇYİĞİT’İN UZMAN OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Akif Mustafa Koçyiğit’in ayrıca Başbakanlık Sektörel izleme biriminde uzman olduğu da öğrenildi. Yine sorgu sırasında TİB başkanlığında da durumun aynı olduğu ve verilerin üst makamların haberi olmadan Akif Mustafa Koçyiğit’e (Fuat Avni) geldiği, verilerin oradan yurt dışına aktarıldığı da tespit edildi.

9 BİLGİSAYAR MÜHENDİSİYLE TOPLADIĞI BİLGİLERİ YURT DIŞINA GÖNDERMİŞ

Fuat Avni’nin(Akif Mustafa Koçyiğit), 9 bilgisayar mühendisiyle birlikte topladığı tüm verileri yurt dışı gönderdiği ve ardından ülke dışından sosyal medya(Twitter) yoluyla servis yapıldığı ortaya çıktı.

Kaynak: Enson Haber

 

 

selyus