Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 5 Eylül 2023

Gelecek Partisi’nden deprem bölgesi illerine kapsamlı ziyaret

İktidarın muhalefet partilerini deprem bölgesine gitmemekle suçladığı sırada Gelecek Partisi ekibi deprem bölgesinde 10 günlük program yapıyordu. Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin başkanlığındaki ekip, 25 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında deprem illerini ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu. Şahin; ziyaretleri kapsamında Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Hatay, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa illeri ve 8 taşra ilçesi ile 5 köye giderek depremzede vatandaşlarla bir araya geldi, şikayet ve talepleri dinledi.

Her gittiği vilayette konteyner kentleri de ziyaret eden Şahin, konteynerlerden sorumlu koordinatör kaymakamlardan bilgi aldı, bizzat vatandaşları da dinledi. Temaslarında hükümetin vaat ettiği TOKİ konutlarının şantiyelerini de yerinde inceleyen Şahin, şantiye yetkililerinden bilgi aldı. Bu konuda Şahin; ‘yapılan toplu konutların mevcut ihtiyaç karşısında çok yetersiz olduğunu, yapılan konutların kime nasıl dağıtılacağı konusunda bilgi aldı’ söyledi.

“TBMM’DE DEPREM BÖLGESİ İÇİN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEĞİZ”

İstanbul’a dönüş yolunda sosyal medya hesabından açıklama yapan Şahin; bölgenin önemli sorunlarına dikkat çekti.

Bölgede ‘yapılan konutların yetersiz sayıda olması, konteyner ihtiyacı, ağır hasarlı binaların çokluğu, içme suyu sorunu, eğitim-öğretim sezonuna hazırlıklarda aksamalar’ gibi önemli sorunlar var diyen Grup Başkanvekili Şahin, oluşturacakları raporu Cumhurbaşkanlığı makamına, TBMM Başkanlığına, ilgili bakanlara ve siyasi partilere de ileteceklerini söyledi. Ayrıca deprem bölgesi gözlemlerine ilişkin hem TBMM’de hem de Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyeceklerini de ifade etti.

İSA MESİH ŞAHİN’İN AÇIKLAMASI

Şahin, “Deprem bölgesi programımda “9 il, 8 taşra ilçesi, 5 köy ziyareti” gerçekleştirdim. Gözlemlerimi ayrıntılı bir rapor olarak kamuoyu ile paylaşacağım. Ayrıca bu raporu Cumhurbaşkanlığı makamına, TBMM Başkanlığına, ilgili bakanlara ve siyasi partilere de ileteceğim.

Bölgede ‘yapılan konutların yetersiz olması, konteyner ihtiyacı, ağır hasarlı binaların çokluğu, içme suyu sorunu, eğitim-öğretim sezonuna hazırlıklarda aksamalar’ gibi önemli sorunlar var. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde TBMM’de ve Gelecek Partisi Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenleyeceğiz.”

selyus