Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 25 Nisan 2021

Hamza Dağ, “Yalanların lokomotifini CHP; CHP lokomotifini de Kılıçdaroğlu yapıyor”

Hamza Dağ, “CHP, İYİ Parti, HDP, FETÖ, PKK hep bir ağızdan tek bir şekilde büyük bazı sloganik cümlelerle yalanlar söylüyorlar ve bu yalanları da tekrar ederek, zihinlere kazınmasına gayret ediyorlar. Biz bir doğruyu söyleyinceye kadar yeni bir yalan ortaya koyuyorlar ve bunun da lokomotifini CHP; CHP lokomotifini de Genel Başkanları Kılıçdaroğlu yapıyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Anadolu Sohbetleri’ne konuk oldu.

Programda muhalefeti eleştirerek, proje üzerinden yarışılması gerektiğini belirten Dağ, “Muhalefetten şunu bekler insan, ‘Bu tarz hizmetlerde siz bunu yapıyorsunuz ama biz bir gram daha fazlasını yapacağız, onu da şu yollarla yapacağız’. Ama muhalefetin bütün cenahı tarafından bir yol peyda oldu. Bu sadece CHP açısından değil. CHP, İYİ Parti, HDP, FETÖ, PKK hep bir ağızdan tek bir şekilde büyük bazı sloganik cümlelerle yalanlar söylüyorlar ve bu yalanları da tekrar ederek, zihinlere kazınmasına gayret ediyorlar.” diye konuştu.

Bir nevi algı operasyonu gerçekleştirildiğini dile getiren Dağ, “Biz, bunların her birine tüm ayrıntısıyla cevap veriyoruz ama öyle bir durum var ki yalan dağları aştığında doğru yeni ayağa kalkarmış. Biz bir doğruyu söyleyinceye kadar yeni bir yalan ortaya koyuyorlar ve bunun da lokomotifini CHP; CHP lokomotifini de Genel Başkanları Kılıçdaroğlu yapıyor. Yani açıkçası Türk siyasetinde yalancı bir genel başkan var.” ifadesini kullandı.

Muhalefetin, yapılan açıklamaların içerisinden birer cümle alarak, algı oluşturmaya çalıştığını vurgulayan Dağ, “Tarih açısından yarın bir gün bu günler yazıldığında Kemal Kılıçdaroğlu yalancı bir siyasetçi, yalancı bir genel başkan olarak tarihe geçmiş olacak.” görüşünü paylaştı. Hamza Dağ, bu durumun siyasi kaliteyi aşağılara çektiğini söyledi.

“BİRER CÜMLE ALINIP O CÜMLE ÜZERİNDEN YENİDEN BAŞKA BİR ALGI ÇALIŞMASINA GİDİYORLAR”

Bir konu bütünlüğü içinde açıklama yapıldığında sadece bir bölümü alınıp onun üzerinden itibar suikastı gerçekleştirilmeye çalışıldığını anlatan Dağ, şunları kaydetti:

“Şu bir haftadır işte bu konuda açıklama yapanların sadece bir cümleleri alınıyor. Halbuki cümlenin tamamına baktığınızda cümlenin esasında bir genel çerçeve var. Bu genel çerçevede neler yapıldığı ve nasıl bir yol ve yöntem izlenildiği söyleniyor. Ben ekonomist değilim ama sonuçta bu süreç yaşandığında ekonominin ilgili kurumlarından gerekli bilgileri alıp ona göre açıklama yapıyoruz. Diğer arkadaşlar da o şekilde o açıklamaları yapıyor. Aslında açıklamalar bugün Cumhurbaşkanımızın da yaptığı açıklamalar çerçevesinde oluşuyor. Ama işte birer cümle alınıp o cümle üzerinden yeniden başka bir algı çalışmasına gidiyorlar.

Ben milletimizi biliyorum. 84 milyonun ferasetini biliyorum. Anadolu ferasetini iyi bilirim. Böyle aklıselim, sakin, net bir şekilde cevap verildiğinde milletimiz bu yalanlara hiçbir zaman fırsat vermez, vermeyecektir. Bugüne kadar vermedi, bugünden sonra da vermeyecek. 2023’e giderken bu arkadaşlar yalan işlerini çok erken başlattılar. Bunu da herhalde önceki seçimlerde yalanı geç başlattıkları için seçimleri kaybettiklerinden ‘bu sefer daha erken yalanlara başlayalım, daha erken kafalarda soru işareti oluşturalım’ diye bunları düşündüler. Ve böyle bir yol alma cihetine gidiyorlar. Biz bunları tabi ki cevapsız bırakacak değiliz, ama şunu da herkes bilsin ki bu yalanlara fırsat vermeyeceğiz ve bu yalanların tamamından da korkmayacağız. Yani ‘Yalandır bunlar. Bunlar yalancıdır.’ diyeceğiz.”

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan ise kendilerini kırmayarak davetlerine icabet eden Hamza Dağ’a teşekkür etti.

selyus