Ana Sayfa Uncategorized 25 Nisan 2021

Sertçelik, “Siz önce ismini kullandığınız Kürt kardeşlerimizle yüzleşin”

Sertçelik, “Güya ‘PARDON’ Kürtlerin haklarını savunmak için kurulan HDP, “soykırımla yüzleşmemizi” söylemiş. Siz önce ismini kullandığınız Kürt kardeşlerimizle yüzleşin…” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Profesör Doktor Seyit Sertçelik, HDP Merkez Yönetim Yürütme Kurulu’nun 1915 olaylarına ilişkin “Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin” başlığıyla yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sertçelik, şu ifadelere yer verdi: “Ey HDP, açıkça söyleyin amacınızın büyük Ermenistan’ın kurulmasına hizmet etmek olduğunu. Türk Milletinin tarihte utanacak hiç bir kara sayfası yoktur; siz önce kendi kanlı kısa tarihinize bakın!”

“SİZ ÖNCE İSMİNİ KULLANDIĞINIZ KÜRT KARDEŞLERİMİZLE YÜZLEŞİN…”

Ermeni Meselesi üzerine çok sayıda uluslararası yayını olan Tarihçi Sertçelik, Ermenice kaynaklarda da kabul edildiği üzere 1828 tarihine kadar yüzde 85-90 oranında bir Müslüman Türk yurdu olan Ermenistan’da şimdiki istatistiklere göre, üç-beş Müslüman’ın yaşadığını belirten Sertçelik,  şöyle devam etti: “…Güya ‘PARDON’ Kürtlerin haklarını savunmak için kurulan HDP, “soykırımla yüzleşmemizi” söylemiş. Siz önce ismini kullandığınız Kürt kardeşlerimizle yüzleşin…” dedi.

“ERMENİLERİN EMELLERİN MÜSLÜMAN KÜRTLER’İ DE YOK ETMEK!”

Ermenilerin asıl hedeflerinin Kars, Sivas ve Urfa üçgeni olan bölgeyi Ermenistan’a bağlayarak büyük Ermenistan devletini gerçekleştirmek olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sertçelik, “…bu proje gerçekleştirilebilirse şurası iyi bilinsin ki, buralarda yaşayan bir Müslüman bile hayatta bırakılmaz…” uyarısında bulundu. Ermenilerin emellerinin Müslüman Kürtler’i de yok etmek olduğunu ve HDP’lilerin Müslüman nüfusu yok etmiş olan günümüz Ermenistan’ına bakmalarını önerdi. Kaynak: bayernses

selyus