Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 7 Nisan 2016

Kaya, “Kılıçdaroğlu’nun bu davranışını şiddetle kınıyorum”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Bakan Ramazanoğlu’na yönelik ifadelerinden büyük üzüntü duyduğunu ve Kılıçdaroğlu’nun bu davranışını şiddetle kınadığını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Bakan Ramazanoğlu’na yönelik ifadelerinden büyük üzüntü duyduğunu ve Kılıçdaroğlu’nun bu davranışını şiddetle kınadığını belirtti.

Sayan Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili sözlerine yönelik, “Siyasi arenaya yakışmayan bu seviyeden yoksun tutumlara bir son verilmesini temenni ediyor, tüm siyasi partilerin kadın vekillerini sessiz kalmamaya ve bu seviyesiz davranışlarından ötürü CHP’yi kınamaya davet ediyorum.” dedi.

Sayan Kaya, şunları kaydetti:

“Dün Levent Gök’ün ana muhalefet partisinin Grup Başkan Vekiline yakışmayan sözlerinin ardından aynı partinin Genel Başkanının çok daha çirkin bir şekilde ağır söylemlerine maruz kalan Sayın Bakanımız Sema Ramazanoğlu’nu ilkeli ve seviyeli duruşundan dolayı takdir ediyorum. Siyasi arenaya yakışmayan bu seviyeden yoksun tutumlara bir son verilmesini temenni ediyor, tüm siyasi partilerin kadın vekillerini sessiz kalmamaya ve bu seviyesiz davranışlarından ötürü CHP’yi kınamaya davet ediyorum.”

İlginizi çekebilir

Nasuh Mahruki’ye hapis yolu

Nasuh Mahruki’ye hapis yolu

selyus