Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 7 Eylül 2022

Meral Akşener’den “Dün dündür, bugün bugündür” sözü gibi açıklama!

Altılı masada Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin herhangi bir konuşma olmadığını dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den adaylık açıklaması geldi. Daha önce defalarca “Ben Başbakan olucam” açıklaması yapan Akşener; ‘masa bana teklif ederse, hazırım, onur duyarım’ diyerek “Dün dündür, bugün bugündür” sözünü akıllara getirdi.

Uzlaşma sağlanırsa aday olabileceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den hamle geldi. Akşener; ‘Ben de hazırım. Bana teklif ederlerse onur duyarım.’ dedi. Siyasette erken seçim ve muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağına tartışmalar devam ediyorken Meral Akşener’den dikkat çeken bir açıklama geldi.

“HİÇBİR KONUŞMA OLMADI”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldığı bir televizyon programında gündeme dair soruları cevapladı.  Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylık açıklamasına ilişkin “Bu masada oturan genel başkanlar böyle bir şeyi bana teklif ederlerse hazırım, onur duyarım. ama bu noktada hiçbir konuşma olmadı” ifadelerini kullandı.

“PARLAMENTER SİSTEMDE ANLAŞTIK”

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun davetiyle altı genel başkanın bir masa etrafında toplandığını dile getiren Akşener, “Kılıçdaroğlu bu altılı masadan bir cumhurbaşkanı adayı çıkmasını istedi. Bu altılı masanın içinde diğer arkadaşlarımızın Millet İttifakı’nın içinde yer alıp almayacağını göreceğiz. Ama parlamenter sistemde anlaştık” dedi.

“TEKLİF GELİRSE HAZIRIM”

Akşener, altılı masadaki tüm liderlerin aday olma hakkının olduğunu söyleyerek tek aday üzerinden yürütülmesi gerektiğini deklare ettiklerinin altını çizdi. İYİ Parti lideri ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun adaylık açıklamasına ilişkin olarak şunları kaydetti: Bu masada oturan genel başkanlar böyle bir şeyi bana teklif ederlerse hazırım, onur duyarım. Ama bu noktada hiçbir konuşma olmadı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili “Benim ismim üzerinde uzlaşma sağlanırsa, ben hazırım” çıkışında bulunmuştu… Türkiye gazetesi

selyus