Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 29 Temmuz 2022

Provokatör Ümit Özdağ’dan gençlere şeytanın bile aklına gelmeyecek teklif!

Sığınmacılar üzerinden yaptığı provokasyonlarla gündem olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bir skandal açıklamada daha bulundu. Ümit Özdağ, gençlere Zafer Partisi’ne oy vermeyecek olan anne ve babalarını seçim günü eve kilitlemelerini söyledi.

Sığınmacılarla ilgili yaptığı ırkçı açıklamalarla adından söz ettiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kilis’te açıklamalarda bulundu. Özdağ, Kilis’teki sığınmacıların nasıl gönderileceğine ilişkin bir toplantı düzenledi. Toplantıda gençlere seslenen Özdağ, skandal bir öneride bulundu. Özdağ, gençlere Zafer Partisi’ne oy vermeyecek olan anne ve babalarını seçim günü eve kilitlemelerini söyledi.

“İKNA EDEMEZSENİZ, EVE KİLİTLEYİN”

Irkçı açıklamalarına demokrasi karşıtı önerilerini ekleyen Özdağ şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkede 10 milyonu aşan sığınmacı var. Sığınmacıları yollayacak bir tek parti var. O da Zafer Partisi. Türk gençliğinin büyük bir desteği var. Türk geçlerine tekrar Kilis’ten teşekkür ediyorum. Fotoğraf çektirmeye geliyorlar nereye gitsem. Ben de onlara şöyle söylüyorum. Annenizi ve babanızı da ikna edin. Diyorlar ki evet ikna ediyoruz. İkna edemezseniz seçim günü eve kilitleyin, oy kullanmasınlar.” Türkiye gazetesi

selyus