Ana Sayfa İÇ POLİTİKA, YEREL YÖNETİMLER 8 Nisan 2019

Üsküdar Belediye Meclisi, 8. Dönem ilk toplantısını gerçekleştirdi

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde rakiplerini geride bırakarak yeniden Üsküdar Belediye Başkanı seçilen Hilmi Türkmen, mazbatasını aldıktan sonra 8 Mart Pazartesi günü Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı Belediye Meclis Üyeleri’ni Üsküdar Belediye Meclis toplantısına davet etti. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen meclis toplantısını Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yönetti. Başkan Türkmen, 8. Dönem ilk meclis toplantısının hayırlı olmasını diledi. Meclis toplantısını AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan da takip etti.

Toplantıda daha sonra Başkan Türkmen ve siyasi parti grup başkan vekillerinin konuşmasının ardından Meclis 1. Başkan Vekili, Meclis 2. Başkan Vekili, Meclis Katipleri, Belediye Encümen Üyeleri ve Komisyonların Üyeleri seçildi.

“SEÇİM BİTTİ, PARTİ ROZETİMİZİ BİR KENARA KOYDUK”

Mecliste bir konuşma yapan Başkan Hilmi Türkmen, “Üsküdar Belediye Meclis Üyeliği hepimize önemli bir sorumluluk yüklemiştir. İnanıyorum ve hiç kuşkumuz yok ki bu sorumluluğu buradaki bütün arkadaşlarımız layikiyle yerine getireceklerdir. Gerek Üsküdar’ımızın genel sorunları, gerekse her bir meclis üyemizin bulunduğu mahallesinde sokağındaki, caddesindeki ihtiyaçları, sorunları ve taleplerini belediyemizle birlikte karşılayacağız. Belediye başkanı olarak şunu özellikle ifade etmek istiyorum: seçim sürecinde bir partinin adayı idim. Seçim bitti, parti rozetimizi bir kenara koyduk ve tüm Üsküdar’ın Belediye Başkanı olarak meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte hiçbir ayrım gözetmeden, hiç bir fark gözetmeden bütün Üsküdarlı hemşerilerimize hizmet edeceğiz inşallah”

İlginizi çekebilir

Güvenlik zirvesi son erdi

Güvenlik zirvesi son erdi

selyus