Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 21 Şubat 2018

Başkan Can, “Bu ülkede 80 yılda yapılamayanları 15 yılda AK Parti hükümeti yaptı”

Başkan Can, “Bu ülkede yaşayıp suyunu içen, havasını telaffuz eden bir Allah’ın kulu Türkiye’nin nereden nereye geldiğini görmemesi imkansızdır. Bu ülkede 80 yılda yapılamayanlar son 15 yılda AK Parti hükümetinin göreve gelmesiyle yapıldı.”

Ümraniye Atatürk Mahallesi esnafıyla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Can, Ümraniye’de 41 yılda bir tane kalıcı eser yokken kendi dönemlerinde 400’ün üzerinde ilçeye eser kazandırdıklarını ifade etti.

Ümraniye’nin geçmiş tarihi ile ilgili bilgi vererek, konuşmalarına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “57 yıldan beri Ümraniye’de oturuyorum ve çok şükür Rabbim emsali görülmeyen hizmetleri yapmayı nasip etti. Allah’ın izniyle Ümraniye tarihte görülmemiş imkanlara kavuştu. Biz bir vasıtayız başarıyı veren Allah’tır. Aynı şekilde Türkiye’nin durumu da tıpkı Ümraniye gibi. Bu ülkede yaşayıp suyunu içen, havasını telaffuz eden bir Allah’ın kulu Türkiye’nin nereden nereye geldiğini görmemesi imkansızdır. Bu ülkede 80 yılda yapılamayanlar son 15 yılda AK Parti hükümetinin göreve gelmesiyle yapıldı. Türkiye, şartları ne olursa olsun yönetmeyi ve mücadele etmeyi bilen bir ülkedir. Artık ülkemiz kendi tankını, silahını, topuğunu, tüfeğini üreten bir ülke oldu. Dolayısıyla bu durumumuz dış güçleri oldukça fazla rahatsız etti. Dolayısıyla bu durumumuz dış güçleri oldukça fazla rahatsız etti ve ülkemize hançer saplamak isteyenlere destek oldular. Avrupa ülkeleri Suriye’de yaşanılan olaylara Türkiye’nin duyarsız kalmayacağını çok iyi biliyor. Bizleri; bu mücadeleyi yapmaya onlar mecbur ettiler. Vatanı korumakla görevli güvenlik güçlerimiz, memleketimize zarar vermek isteyen hainlere karşı mücadele veriyor. Rabbim bu mücadelede onları yüreği ve kararları ile destekleyen başta Cumhurbaşkanımıza, askerimize ve polisimize güç, kuvvet versin” dedi.

“BİZDEN ÖNCEKİ 41 YILDA ÜMRANİYE’DE BİR TANE KALICI ESER YOK”

Ümraniye’deki yapılan hizmetlere değinerek konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can, “1963’ten 2004’e kadar, Ümraniye Belediyesi tarafından bugüne kadar gelen bir tane dahi kalıcı eser yoktur. Fakat son 14 senede göreve geldiğimizden bu yana 400’ün üzerinde yolu, kaldırımı, parkı saymadan temelinden tavanına kadar kalıcı eserler yaptık. Ayrıca kimseyi aç ve açıkta bırakmamak için büyük bir gayret gösteriyoruz. Kültürel faaliyetlerle marka işler yapan bir belediyeyiz. Bütün bunları hiçbir kurum ve kuruluşa 5 kuruş borç yapmadan yaptık” diye konuştu.

ALEMDAĞ CADDESİNE NOSTALJİK TRAMVAY GELİYOR

Alemdağ Caddesi Yayalaştırma Projesi hakkında bilgi konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can, sürdüren, “Alemdağ Caddesi uzun yıllardan beri hayal ettiğimiz bir projeydi. İstanbul’da İstiklâl Caddesi’nden sonra dükkan kiralarının en yüksek olduğu caddelerden bir tanesidir. İstanbul’un ikinci Taksim’i olacak olan caddemiz vatandaşlarımız tarafından alışveriş için en çok tercih edilen ve günün her saati yoğun olan bir caddemiz. Çok şükür bu projemizi 28 Ocak itibariyle hayata geçirdik. İnşallah önümüzdeki süreçte Alemdağ Caddemize nostaljik tramvay projemiz ile de caddemizin kalitesini daha da cazip hale getirmiş olacağız” dedi.

Başkan Hasan Can son olarak Ümraniye’deki çalışmaları devam eden meydan projesi hakkında bilgi vererek konuşmasını sonlandırdı.

selyus