Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 20 Temmuz 2016

Başkan Türkmen, Bu kadar alçakçasını, hainlik dolusunu görmedik”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bizler tarihleri kitaplardan okuduk. Yaşı müsait olan büyüklerimizde bizzat yaşadı. Savaşlar, darbeler gördük. Ama bu kadar alçakçasını, hainlik dolusunu görmedik.” diye konuştu.

15-16 Temmuz’da gerçekleşen, Milli İrade’yi hedef alan darbe girişimine karşılık direnişin kalesi olan Üsküdar’da, halk demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Demokrasi nöbetinin beşinci gününde de Üsküdarlılar meydanları doldurmaya devam etti. Genç, yaşlı demeden binlerce insan, Milli İrade’ye destek vermek adına saatlerini Üsküdar meydanlarında geçiriyor. Bu kutlu nöbete Kısıklı meydanında Üsküdarlıların yanı sıra İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelen vatandaşlar da destek veriyor.

Dün akşam saat 21:00’da Acıbadem Türk Telekom karşısında ve saat 22:00’da Çengelköy Polis Karakolu yanındaki parkta toplanan vatandaşlar, Üsküdar Belediyesi’nin organizasyonu çerçevesinde cuntacılar tarafından katledilen kahraman Şehitlerimizi andı.

Program öncelikle Kur’an tilavetiyle başladı. Daha sonra konuşmalarla devam eden programda Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de burada bulunan kalabalığa bir konuşma yaptı.

“CENNET VATANIMIZDA BİZE HUZURU ÇOK GÖRÜYORLAR”

Çengelköy’deki Şehitler için düzenlenen Mevlite katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Değerli kardeşlerimiz acımız büyük. Doğrusu o kadar duyguluyuz ki. Hangi birini paylaşalım, hangi birini söyleyelim de hangisi kalsın. Şu Cennet ülkemizde, şu Cennet vatanımızda bize huzuru çok görüyorlar. Ne yazık ki içimizde beslediğimiz yılanlar ihanet ediyorlar. Bizler tarihleri kitaplardan okuduk. Yaşı müsait olan büyüklerimizde bizzat yaşadı. Savaşlar, darbeler gördük. Ama bu kadar alçakçasını, hainlik dolusunu görmedik.” diye konuştu.  

Başkan Türkmen konuşmasında darbeye ve darbecilere lanet ederken, canı pahasına milli iradeyi savunan kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

selyus