Ana Sayfa EDEBİYAT, YEREL YÖNETİMLER 14 Ocak 2020

İBB’ye bağlı İstanbul kitapçısı, terörist Sakine Cansız’ın kitabını satıyor!

İBB bünyesindeki İstanbul kitapçısında PKK’nın kurucu üyesi olan terörist Sakine Cansız’ın da kitabının satıldığı ortaya çıktı.

Aldığımız bilgiye göre terörist Sakine Cansız’ın bu kitabı sadece İmamoğlu döneminde değil, eski Belediye Başkanları Dr. Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal dönemlerinden bu yana satılıyormuş!!! 

İBB’de skandallar bitmiyor. Selahattin Demirtaş’ın kitaplarını satmaya başlayan istanbulkitapcisi.com.’da ikinci rezalet ortaya çıktı.

Söz konusu İBB iştirakinde terör örgütü PKK’nın kurucu üyesi olan terörist Sakine Cansız’ın ”Hep Kavgaydı Yaşamım” adlı kitabının da satıldığı ortaya çıktı. Kitap 2014 yılından bu yana satışta!

TERÖRİST GÜZELLEMESİ

Kitabın ayrıntılarıda terörist Sakine Cansız’ın anlatıldığı bölümde ise açıkça terörist güzellemesi yapıldı.

“DEMİRTAŞ İLE GÖRÜŞÜRÜM”

Temmuz ayında HDP’nin Taksim’deki İl Başkanlığını ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna “İmkan olsa ziyaret etmek isterim. Ama ziyaretlerle ilgili kurallar var. Umarım herkes için adalet hızlıca yerini bulur ve hak eden herkesin özgürlüğüne kavuşmasını diliyorum” cevabını vermişti.

EŞİ TİYATROSUNA GİTMİŞTİ

İmaoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ise geçtiğimiz günlerde Selahattin Demirtaş’ın Devran kitabındaki öykülerine yer verilen okuma tiyatrosunu Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş ile birlikte izledi. Kaynak: Süperhaber.tv

selyus