Ana Sayfa HAYVAN, YEREL YÖNETİMLER 10 Ağustos 2019

Pendik Belediyesi’nden kaçan kurban timi

Pendik Belediyesi Veteriner İşleri Birimi, kaçan kurbanlıklar için sakinleştirme timi kurdu. Kaçan kurbanlık hayvanların yakalanabilmesi amacıyla uzaktan fırlatılabilen ilaçlı enjektörler kullanan ekip, bu yılki ilk görevini başarıyla yerine getirerek ormana kaçan kurbanlığın yakalanmasını sağladı.

Her Kurban Bayramında yaşanan kaçan kurbanlık olaylarına müdahale edebilmek üzere Pendik Belediyesi bu yıl da özel ekip oluşturdu. Bu amaçla ikişer kişilik iki ekip kuran Veteriner İşleri Birimi, Cuma gününden başlayarak Bayram sonuna kadar hizmet vermek üzere göreve başladı. Kaçan kurbanlıkları sakinleştirmek üzere özel eğitimden geçen ekip, hayvanlara yan etkisi bulunmayan ilaçlı enjektörler kullanıyor.

KAÇAN KURBANLIK ORMANLIK ALANDA YAKALANDI

Ballıca Mahallesi’nde taşıma esnasında ürken büyükbaş kurbanlık, sahiplerinin elinden kaçarak ormanlık alana sığındı. Kurbanlığa yaklaşmakta zorlanan vatandaşlar Pendik Belediyesi ekiplerinden yardım istedi. Kurbanlığı saklandığı yerde bulan ekip, içerisinde ilaç bulunan uzaktan atılabilen ilaçlı enjektörleri kullanarak hayvanın sakinleşmesini sağladı. Bir süre sonra sakinleşen kurbanlık, sahipleri tarafından bağlanarak satış alanına götürüldü.

BAYRAM SONUNA KADAR HİZMET

Ekip, kaçan kurbanlıkların hem çevreye zarar vermeden hem de eziyetsiz biçimde yakalanabilmesi için Bayram sonuna kadar hizmete devam edecek. Bu konuda yardım isteyecek vatandaşların Pendik Belediyesinin 444 81 80 numaralı Çağrı Merkezi’ni araması gerekiyor.

selyus