Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 1 Nisan 2016

Vali Şahin Çekmeköylülerle buluştu

İstanbul Valisi Vasip Şahin, “İstanbul Valiliği İlçe Buluşmaları” kapsamında Çekmeköylüler ile bir araya geldi. Toplantıya Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ev sahipliği yaptı.

Alemdağ Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Vali Şahin’in yanı sıra; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İl Sağlık Müdürü Selami Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin, İstanbul Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Mustafa Özdemir, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, ilçe kurum müdürleri, STK temsilcileri, üniversite yöneticileri, kamu hastaneleri temsilcileri, özel hastane temsilcileri, spor kulüpleri temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, oda ve meslek teşekkülleri ile öğrenci meclisi başkanları katıldı.

“İSTANBUL BİZE MEDENİYETİMİZİN EMANETİDİR”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Şahin, “Çekmeköy, İstanbul’un düzenli gelişim gösteren bir ilçesi. Burada hem kamu görevlileri olarak hem de şehir olarak önemli bir çalışma yapılıyor. İstanbul’a hep beraber emek vermek zorundayız. İstanbul bize medeniyetimizin emanetidir. Biz yarınlara bu emaneti en güzel şekilde devretmek durumundayız. Bu medeniyet ve kültür zenginliğini daha da geliştirmeliyiz. Bu toplantılar ilçelerin sorunları yerinde tespit etme ve burada yaşayan herkesin ne söylediklerini önerilerinin ne olduğunu iletme imkanını oluşturan bir toplantı. Buna özel olarak önem veriyoruz. Sözün çoğu burada yaşayan insanların olacak.” diye konuştu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in konuşmasından sonra Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ilçenin son durumu hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Toplantı ilçe katılımcıları tarafından sorulan soruların ilgili kurum müdürlüklerince cevaplanması ile sona erdi.

 

 

selyus